Hlavní navigace

Během ledna končí více jak 15 tisíc certifikátů EET. Netýká se to i vás?

2. 1. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Hned během prvního měsíce nového roku vyprší lhůta dalších certifikátů pokladních zařízení EET. Není mezi více jak 15 tisíci i ten váš?

V lednu 2020 expiruje 15 629 pokladních certifikátů. Finanční správa připomíná, aby si uživatelé pokladních zařízení jejich platnost zkontrolovali a včas vyměnili za nový.

Jedná se o uživatele, kteří si pokladní certifikáty vygenerovali před třemi lety. Jak upozorňuje finanční správa, není třeba čekat na vypršení platnosti certifikátu, nový lze získat kdykoli dříve a výměna je bezplatná. „Výměna certifikátů trvá jen několik minut a poplatníci ho mohou učinit z pohodlí domova nebo kanceláře. Výměna je však nezbytná pro bezproblémovou evidenci tržeb,“ dodává generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Čtěte také: Jak zkontrolovat, zda jsou tržby evidovány nově vygenerovaným certifikátem EET?

ZMĚNY A NOVINKY 2020

Co se změní pro OSVČ i zaměstnance od 1. ledna 2020? Sledujeme všechny novinky a daňové změny

Generování pokladních certifikátů se provádí ve webové aplikaci Elektronická evidence tržeb na Daňovém portále  V části „CERTIFIKÁTY“, ve webové aplikaci EET, je možné ověřit dobu platnosti pokladního certifikátu, ale také využít službu upozornění na konec jeho platnosti. K tomu stačí ve stejné části aplikace do pole „Email pro upozornění“ zadat kontaktní e-mailovou adresu.

Psali jsme: Nastavte si upozornění na končící platnost certifikátu EET. Víme, jak na to

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).