Hlavní navigace

Během pobírání ošetřovného ukončila pracovní poměr. Má stále nárok na dávku?

2. 4. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V souvislosti s ošetřovným se objevuje řada otázek vycházejících z praxe. Jak je to s nárokem na dávku, pokud zaměstnanec během jejího pobírání v práci skončí.

Pravidla pro ošetřovné se od března po celou dobu platnosti mimořádných opatření přijatých v souvislosti s šířením koronavirové epidemie mění. Nárok na ošetřovné mají rodiče dětí mladších 13 let a bude vypláceno i při péči o starší hendikepované děti navštěvující školu. 

Jak je s nárokem na ošetřovné, pokud zaměstnanec v průběhu pobírání dávky ukončí pracovní poměr? Bude dál vypláceno, nebo dojde k ukončení? 

Pokud zaměstnanec začne pečovat o dítě za trvání zaměstnání a zaměstnání je následně ukončeno, poskytuje se ošetřovné nadále i po skončení zaměstnání. Poživatelům starobního důchodu nebo invalidního důchodu pro invaliditu III. stupně se však ošetřovné vyplácí nejdéle do dne, jímž končí doba zaměstnání, vysvětluje Česká správa sociálního zabezpečení na svých webových stránkách. 

Čtěte také: Ošetřovné pro zaměstnance, nebo překážka s náhradou mzdy?

Žádat o ošetřovné mohou také OSVČ. žádosti je možné podávat už nyní, ministerstvo zveřejnilo formulář. Ošetřovné bude činit 424 korun denně, vyplácí se na děti do 13 let a půjde čerpat po celou dobu, co děti nemohou navštěvovat školu. Podmínkou je, že na ošetřovné mají nárok jen OSVČ, jejichž manžel či manželka nečerpají ošetřovné v klasickém zaměstnaneckém vztahu.

Čtěte více: O ošetřovné pro OSVČ půjde žádat od 1. dubna, nebude však pro všechny

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).