Hlavní navigace

Benefitní karty zaměstnanců podle nových podmínek od roku 2024

16. 1. 2024
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Osvobození zaměstnaneckých benefitů již není neomezené. Je třeba pečlivě prostudovat okamžik vzniku příjmu, který plyne ze smlouvy s poskytovatelem cafeterie.

Vládní konsolidační balíček přinesl výrazné změny v oblasti zaměstnaneckých benefitů. Těm se server Podnikatel.cz věnuje speciálním seriálem, ve kterém jednotlivé změny podrobně vysvětluje. Popisovali jsme již drobné občerstvení a sportovní vyžití zaměstnanců na pracovišti, osobní zaměstnanecké benefity a jejich osvobození do limitu poloviny průměrné mzdy. 

Nyní se zaměříme opět na benefity, tentokrát poskytované formou benefitních karet.

Osobní zaměstnanecké benefity v roce 2024: Změny a okamžik vzniku příjmu Přečtěte si také:

Osobní zaměstnanecké benefity v roce 2024: Změny a okamžik vzniku příjmu

Příjem zaměstnance při poskytnutí zaměstnaneckého benefitu

Pro účely osvobozeného ročního limitu je nezbytné znát okamžik poskytnutí benefitního plnění zaměstnanci (tj. od kdy s takovým nepeněžním plněním může zaměstnanec disponovat). Celkový limit pro osvobození je sice roční, avšak zaměstnavatelé jsou povinni plnění u jednotlivých zaměstnanců sledovat měsíčně (je součástí mzdových listů minimálně ve formě přílohy). Jednotlivá plnění se průběžně sčítají a v okamžiku dosažení limitu vzniká zaměstnanci z nadlimitní části zdanitelný příjem. Částka nadlimitního plnění se zdaní při zúčtování mzdy za kalendářní měsíc, kdy došlo k překročení limitu. S nadlimitní částkou se pro účely zdanění zachází obdobně jako se mzdou zaměstnance. 

Na straně zaměstnavatele je nadlimit daňově uznatelným výdajem. Jakákoliv plnění v rámci osobních benefitů podle § 6 odst. 9 písm. d) zákona o daních z příjmů nejsou od měsíce, kdy došlo k překročení limitu, až do konce sledovaného kalendářního roku od daně u příjmů na straně zaměstnance osvobozena (limit pro osvobození je vyčerpán).

ikonka

Zajímá vás toto téma? Chcete se o něm dozvědět víc?

Objednejte si upozornění na nově vydané články do vašeho mailu. Žádný článek vám tak neuteče.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).