Hlavní navigace

Benzina se chce dostat na úroveň značek Aral a OMV

4. 12. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Společnost Benzina, provozovatel největší celostátní sítě čerpacích stanic v České republice, zvýšila svůj podíl na trhu na 13,4 %. Uvedl dnes jednatel společnosti Martin Durčák. Zároveň uvedl, že společnost prodala od ledna do listopadu o zhruba 17 % více pohonných hmot než za stejné období loňského roku. Více roste prodej nafty než benzínu, což je způsobeno především rozvojem kamionové dopravy. Kromě pohonných hmot se zvýšil i prodej v shopech, a to o 22 %, ovšem za růstem stojí i zvětšení prodejních ploch.

Letošní rok se vyznačoval podle zástupců společnosti především přestavbou stávajících čerpacích stanic. V letošním roce jich společnost zrekonstruovala 164, přičemž poslední letošní přestavba se bude týkat benzinové stanice Devět křížů ve směru do Prahy. S výstavbou zcela nových čerpacích stanic počítá společnost na příští rok. Průměrné investice na přestavbu jedné čerpací stanice standard se podle jednatele pohybují ve výši 2 mil. korun, u čerpacích stanic Benzina Plus pak až 4,8 mil. korun. Společnost Benzina se tak chce podle svých zástupců dostat na úroveň renomovaných značek, jako je např. Aral a OMV, a stát se tak jejich významnou konkurencí. V roce 2009 plánuje dosáhnout 15procentního tržního podílu.

Podnikove It nový

Co se týče pohonných hmot, po prémiovém benzinu Verva 100 přišla Benzina v polovině listopadu s novým palivem Verva Diesel, který je vhodný pro moderní naftová vozidla. Již je zavedeno na 20 čerpacích stanicích a do konce roku se bude prodávat na 42 stanicích Benzina Plus. V příštím roce by se měl prodej rozšířit na celou síť Benzina Plus. Největší předností nového paliva je zvýšení cetanového čísla na hodnotu 55, čímž je docíleno především rychlejšího dosažení plného výkonu, snížení spotřeby paliva i emisí, potlačení pěnivosti a další. Čerpací stanice zatím vykazují více než 10% podíl prodeje paliva Verva Diesel na celkovém prodeji nafty.

Benzina, s.r.o. je 100% dceřinou společností holdingu Unipetrol. 1. května letošního roku změnila právní formu podnikání z akciové společnosti na společnost s ručením omezeným. Provozuje v ČR 320 veřejných čerpacích stanic. Obchodní značka BENZINA působí na trhu již téměř 50 let.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).