Hlavní navigace

Berňák mu hrozí exekucí. Jak je to tedy s odsunem a splatností daně z příjmů?

19. 6. 2020
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Daňové přiznání podal v březnu, ale dosud jej nezaplatil. Nyní mu přišel vymáhací dopis od finančního úřadu. Účetní radí účetním v diskuzích na BusinessCenter.

Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu. Podrobnosti ohledně splacení daně najdete v diskuzi na BussinesCenter.

Daňový kalendář v nadcházejícím týdnu 21. června – 28. června

 • Dne 22. června je termín pro měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti 
 • Dne 24. června je splatnost spotřební daně za duben 2020 (pouze spotřební daň z lihu) 
 • Dne 25. června je termín pro podání daňového přiznání a splatnost daně z přidané hodnoty za květen 2020 
 • Dne 25. června je termín pro podání souhrnného hlášení daně z přidané hodnoty za květen 2020 
 • Dne 25. června je termín pro podání kontrolního hlášení daně z přidané hodnoty za květen 2020 
 • Dne 25. června je termín pro podání daňového přiznání a splatnost ekologických daní z plynu, pevných paliv a elektřiny za květen 2020 
 • Dne 25. června je termín pro podání daňového přiznání spotřební daně za květen 2020 
 • Dne 25. června je termín pro podání daňového přiznání spotřební daně k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně z topných olejů a ostatních (technických) benzinů za květen 2020 (pokud vznikl nárok)

Přečtěte si: Posune se i lhůta na přehledy OSVČ? Ministerstva neví a odkazují jedno na druhé

Vzory šablon

Využijte náš formulář přiznání ke spotřební dani všeobecné i přiznání ke spotřební dani z tabákových výrobků.

Přiznání k navrácení spotřební daně (ostatní benzíny) – šablona 2020: Přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně podle § 56, 56a a 57 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (vrácení daně z minerálních olejů osobám užívajícím tyto oleje pro výrobu tepla).

Přiznání k navrácení spotřební daně (zelená nafta) – šablona 2020: Přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně podle § 56, 56a a 57 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (vrácení daně z minerálních olejů osobám užívajícím tyto oleje pro výrobu tepla).

Přiznání k navrácení spotřební daně (topné oleje) – šablona 2020: Přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně podle § 56, 56a a 57 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (vrácení daně z minerálních olejů osobám užívajícím tyto oleje pro výrobu tepla).

Podobu a funkčnost šablony si můžete snadno ověřit v její omezené verzi zdarma. Data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači.

Veškeré šablony jsou připraveny ve formátu Microsoft Office. Stoprocentní funkčnost je garantována od verze 2007 na platformě Windows. 

Daňové šablony ke stažení

TOP témata tohoto týdne na našem diskusním fóru

 • Zaměstnankyně měla pracovní úraz v roce 2019 a v roce 2020 jí byly za pracovní úraz vyplaceny peníze z Kooperativy. Pokud si bude podávat daňové přiznání, vyplacené peníze se uvedou v tom za rok 2019, nebo 2020?
 • Žádají účetní o kompenzační bonus
 • Jak je to s odložením splatnosti daně z příjmů? 
 • Může firma v programu Antivirus v režimu B za květen uplatnit náhradu mzdy za zaměstnance, který sám podal výpověď dne 27. 05. 2020 a teď mu běží výpovědní lhůta? 
 • Co musí zaměstnanec doložit, pokud jde na svatbu dítěte
 • Zaměstnankyně je na rodičovské dovolené a má ve firmě uzavřenu DPP, podepsala „růžové prohlášení“ a zároveň má uzavřenu DPP u svého zaměstnavatele. Má si podávat daňové přiznání ze všech DPP, nebo jen z té, u které podepsala prohlášení? 
 • Jak si ošetřit u zaměstnanců, aby donesli potvrzení o absolvování vstupní zdravotní prohlídky a rejstřík trestů? 
 • Živnostnice, neplátce DPH, na IČO provozuje projektantskou činnost a jako fyzická osoba pronajímá byt. Sčítají se příjmy z živnosti + příjmy z pronájmu pro obrat DPH?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).