Hlavní navigace

Berňák opět zabavoval věci neplatičům daně. V aukci teď nabízí myši

Jana Knížková

Mezi věcmi, které berňák neplatičům daní zabavuje, se mnohdy objevují zajímavé skvosty. Aktuálně je k mání počítačové příslušenství.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Neplatiči, kteří zanedbávají své daňové povinnosti, mohou přijít o své věci. Ty jsou pak jednotlivými finančními úřady nabízeny prostřednictvím aukcí k prodeji. 

V zabavených věcech se objevují mnohdy i kuriózní kousky. Aktuálně si mohou zájemci přijít na několik myší k notebookům, plus další příslušenství. Finanční úřad pro Jihomoravský kraj pořádá tuto aukci 19. února. 

O mnoha předešlých aukcích finančních úřadů, ve kterých se objevovaly neobvyklé věci, Podnikatel.cz už informoval: Odpočiňte si od podnikání na plachetnici. Finanční správa ji nabízí v aukci nebo Neplatili daně, přišli o vinný sklípek. Berňák ho teď nabízí v aukci

Kdo se nesmí dražeb finančních úřadů účastnit:

  • a) daňový exekutor, licitátor a další úřední osoby správce daně, který dražbu nařídil, dlužník a manžel dlužníka nebo jejich zástupci a dále ti, jimž jiný právní předpis brání v nabytí věci, která je předmětem dražby,
  • b) vydražitel předmětu dražby, který je znovu dražen z toho důvodu, že tento vydražitel neuhradil ve stanovené lhůtě nejvyšší dražební podání.

Z účasti na dražbě je vyloučen také znalec, který byl správcem daně ustanoven k ocenění předmětu dražby a toto ocenění také provedl.

Peníze získané na jednotlivých dražbách finančních úřadů jsou určeny na pokrytí daňových nedoplatků, které vznikly neplněním daňových povinností daňových poplatníků.