Hlavní navigace

VIDEO: Berňák provedl kontrolu #EET v SAPĚ, zabavoval i hotovost

6. 4. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vietnamští obchodníci měli minulý týden nečekaného hosta. Na kontrolu dorazila finanční správa spolu s celníky. Ta se zaměřila na EET i dluhy na daních.

V SAPĚ to byla první větší kontrola, která se týkala elektronické evidence tržeb. Většina obchodníků se připravila, i tak byly zjištěny nedostatky.

Celkem bylo provedeno 281 kontrol, u 24 prodejců bylo zjištěno pochybení, která budou předána k řešení do správního řešení. Podnikatelům v této souvislosti hrozí až půl milionová pokuta.

„Nejčastějším pochybením bylo nevystavení účtenky, nezasílání údajů o tržbách na servery finanční správy a nevyvěšení informačního oznámení“ zhodnotil kontrolní akci ředitel Sekce metodiky a výkonu daní Generálního finančního ředitelství Jiří Fojtík

Čtěte také: Babiš organizoval konferenci k #EET v tržnici SAPA, která je v hledáčku hygieniků

Při kontrolách byla provedena i exekuční akce

Při akci berňák také kontroloval, zda podnikatelé nedluží na daních nebo pokutách, a byl úspěšný. V rámci exekučního řízeníla vybral od dlužníků hotovost ve výši 640 tisíc korun a zajistil automobil v hodnotě 350 tisíc korun. 

Celníci také našli 4500 kusů padělků (dámské kabelky, cestovní tašky, peněženky, kryty na mobilní telefony a přívěsky na klíče), které byly neoprávněně označeny logy renomovaných světových výrobců. V případě, že by se trhovcům podařilo tyto falzifikáty prodat, škoda majitelům ochranných známek by byla téměř 43 milionů korun.

Čtěte také: Berňák provedl exekuční razii v Praze, hledal nedoplatky za 28 milionů korun

Celníci objevili také 100 kilogramů chlazeného vepřového a kachního masa, které nemělo patřičné dokumenty. Kvůli nevyhovujícím skladovým podmínkám bylo maso předáno Státní veterinární správě Praha.

VIDEO: Podívejte se, jak kontrola v SAPĚ probíhala

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).