Hlavní navigace

Berňáky prodlužují omezený provoz. Doporučují řešit daňové povinnosti na dálku

27. 10. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Pracoviště finančních úřadů kvůli zhoršující se koronavirové pandemii zůstanou pro veřejnost přístupná v omezeném rozsahu déle, než se původně plánovalo.

S ohledem na vyhlášená vládní opatření budou pracoviště Finanční správy ČR přístupná pro veřejnost v omezeném rozsahu do 3. listopadu 2020. Provoz podatelen na finančních úřadech bude omezen pouze na pondělí a středu od 8:00 do 13:00 hodin.

Pracoviště v tzv. „optimalizovaném režimu 2+2“ budou do 3. listopadu 2020 zcela uzavřena. Přehled těchto územních pracovišť naleznete na webových stránkách Finanční správy ČR.

Nemusíte-li nutně, nechoďte

Finanční správa doporučuje veřejnosti, aby na minimum omezila osobní návštěvu na úřadu a ke komunikaci se správcem daně využívala zejména elektronické formy komunikace.

Omezení provozu byla zavedena v souladu s usnesením vlády a mají minimalizovat riziko přenosu nemoci mezi občany. Další konkrétní informace o provozu na úřadech může veřejnosti podat místně příslušný finanční úřad. 

Finanční správa také upozorňuje, že není namístě teď podávat žádost o kompenzační bonus. Zákon o kompenzačním bonusu je stále ve fázi legislativního procesu. Zájemci musí tedy vyčkat, až budou k podávání žádostí vyzváni. 

Co je zakázáno a na co mám nárok?

Tady je přehled všech opatření, která jsou platná pro podnikatele i veřejnost. Přečtěte si také seznam všech podpor, které lze ještě aktuálně čerpat. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).