Hlavní navigace

Berňáky vyjdou vstříc těm, co řeší přiznání osobně. Prodlouží úřední hodiny

Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Jana Knížková

I přesto, že lze posílat daňové přiznání online a tím si ušetřit čas, stále je velká většina těch, kteří řeší daně osobně. Finančáky prodlouží otevírací dobu.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Daňová přiznání by měly mít jednotlivé finanční úřady na svých stolech 3. dubna. Tento termín se týká těch plátců, kteří neřeší daně s daňovým poradcem.

Jestliže plátce daně využije osobní podání, může počítat s přívětivým krokem finančního úřadu. Jak se totiž z dlouhé praxe ukazuje, plátci daně nechávají podání přiznání k dani na poslední chvíli, a tudíž se na úřadech pár dní před vypršením stanovené lhůty tvoří dlouhé fronty. Finanční úřady proto vychází každoročně vstříc a prodlužují otevírací dobu.

V posledních dnech před vypršením nejzazšího termínu podání přiznání k dani rozšíří finanční úřady úřední hodiny a jejich územních pracovišť. Od pondělí 26. 3. 2018 do čtvrtka 29. 3. 2018 budou moc plátci daně využít otevírací doby od 8:00 do 17:00 hodin a v poslední den lhůty pro podání, tj. v úterý 3. 4. 2018 od 8:00 do 18:00 hodin.

Lidem z vybraných obcí, ve kterých není územní pracoviště finančních úřadů, budou pomáhat s daňovými povinnostmi jako každý rok pracovníci finanční správy, kteří jsou do obcí vysíláni. Více v článku: Finančák posílá do vybraných obcí své pracovníky. Poradí s přiznáním k dani

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).