Hlavní navigace

Blíží se termín pro spotřební daň, nezapomeňte také na doplatek pojistného

3. 5. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

V nadcházejícím týdnu je termín pro splatnost spotřební daně za březen 2019. Pro některé OSVČ též příští týden vyprší lhůta pro doplatek pojistného.

Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu.

Daňový kalendář v nadcházejícím týdnu 6. května – 12. května

  • Dne 10. května je termín pro splatnost spotřební daně za březen 2019 (mimo spotřební daň z lihu).
  • Do začátku května se také musely podávat přehledy o příjmech a výdajích OSVČ. Případný doplatek pojistného se musí uhradit do osmi dnů od podání přehledů. Kdo podal přehled až v poslední den lhůty (2. května), musí nejpozději do 10. května doplatit pojistné.

TIP: Využijte pro podání daňového přiznání interaktivní šablony pro MS Excel

Vzory šablon

Využijte náš formulář přiznání ke spotřební dani všeobecné i přiznání ke spotřební dani z tabákových výrobků

Přiznání k navrácení spotřební daně (ostatní benzíny) – šablona 2019: Přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně podle § 56, 56a a 57 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (vrácení daně z minerálních olejů osobám užívajícím tyto oleje pro výrobu tepla).

Přiznání k navrácení spotřební daně (zelená nafta) – šablona 2019: Přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně podle § 56, 56a a 57 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (vrácení daně z minerálních olejů osobám užívajícím tyto oleje pro výrobu tepla).

Přiznání k navrácení spotřební daně (topné oleje) – šablona 2019: Přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně podle § 56, 56a a 57 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních (vrácení daně z minerálních olejů osobám užívajícím tyto oleje pro výrobu tepla).

Podobu a funkčnost šablony si můžete snadno ověřit v její omezené verzi zdarma. Data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači.

Veškeré šablony jsou připraveny ve formátu Microsoft Office. Stoprocentní funkčnost je garantována od verze 2007 na platformě Windows. 

Nové diskuzní fórum účetních

Jste účetní nebo daňový poradce a potřebujete rychle poradit v oblasti účetnictví a daní? Připojete se do velké komunity účetních a daňových poradců na BusinessCenter.cz. Zajistěte si odpovědi na své otázky prakticky ihned. Uložte si do záložek novou diskuzní komunitu

TOP témata tohoto týdne na našem diskusním fóru

  • Jak je to s pobíráním nemocenské v prvních třech dnech po vystavení neschopenky?
  • Jak je to s uplatněním slevy na dítě v případě, že je od manželky z prvního manželství?
  • Jak je to s krácením dovolené dle §.223 odst.3 zákoníku práce? Je nutné ponechat 14 dnů dovolené?

Přečtěte si také: Stahujte nový formulář k DPH, staré formuláře už nejsou platné

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).