Hlavní navigace

Blokáda silnic zemědělci trvala tři hodiny, čtenáři serveru Podnikatel.cz s protesty nesouhlasí

29. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Celkem sedm krajů hlásilo blokovanou dopravu na silnicích a dálnicích. Až šest tisíc zemědělců blokádou protestovalo proti nízké výkupní ceně mléka, kvůli kterým vybíjejí chovy. Blokády trvaly tři hodiny a nejvíce postiženou silnicí byla brněnská dé jednička a silnice na Vysočině.

Na stranu demonstrantů se postavila Potravinářská komora. Podle její mluvčí Dany Večeřové jsou na tom zemědělci opravdu špatně. Pochopení pro protesty měl i šéf resortu zemědělství Jakub Šebesta, který výhrady zemědělců chápe, ale zároveň odsuzuje podobný styl demonstrací. Naopak proti demonstracím formou blokády byli jednoznačně čtenáři serveru Podnikatel.cz. Jak vyplynulo z ankety na stránce twitter.com/pod­nikatel, čtenáři s blokádami nesouhlasí. Běžný smrtelník je brán jako rukojmí, napsal @zputnik. Další z čtenářů upozornil na to, že policie měla být k těmto blokádám nekompromisní: Protest nikoho nezbavuje odpovědnosti dbát zákonů. Policie by měla každého jednotlivce pokutovat za konkrétní porušení zákona, upozornil @klokane.

Silnice blokovalo celkem 1900 aut a kolem 6000 farmářů. Na D1 zemědělci blokovali na sjezdech směrem na Jihlavu, Velký Beranov a Humpolec. Zde blokovalo silnice až 400 traktorů a nákladních aut. Blokáda se nevyhnula ani Plzni, kde farmářská auta zablokovala dopravu k dálnici D5 u Ejpovic. Zemědělci protestovali formou blokády také na silnici E55 v jižních Čechách či na komunikacích v Olomouckém, Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).