Hlavní navigace

Bude se vracet z rodičovské a zbývá jí dovolená. Jak je to s jejím čerpáním?

30. 8. 2019
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Zaměstnankyně má nevyčerpanou dovolenou. Má jí zaměstnavatel nařídit její čerpání ihned od nástupu? Účetní odpovídají v diskuzích na BusinessCenter.

Přehled daňových povinností v nadcházejícím týdnu tradičně přinášíme v BusinessCenter Bulletinu.

Daňový kalendář v nadcházejícím týdnu 2. září – 8. září

  • Dne 2. září je termín splatnosti 1. splátky daně z nemovitých věcí pro poplatníky provozující zemědělskou výrobu a chov ryb s daní vyšší než 5000 Kč.
  • Dne 2. září je termín pro odvod daně z příjmů vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně za červenec 2019.

Vzory šablon

Stáhněte si interaktivní šablonu ve formátu Microsoft Excel (XLS) k přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí.

Využijte šablonu pro vyúčtování daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně z příjmů fyzických nebo právnických osob.

Pracovat můžete také s formulářem k podání přiznání k dani z přidané hodnoty, jako je například Kontrolní hlášení k dani z přidané hodnoty s možností exportu do XML pro rok 2019

Contente23

Podobu a funkčnost šablony si můžete snadno ověřit v její omezené verzi zdarma. Data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači.

Veškeré šablony jsou připraveny ve formátu Microsoft Office. Stoprocentní funkčnost je garantována od verze 2007 na platformě Windows. 

TOP témata tohoto týdne na našem diskusním fóru:

  • Je zaměstnaná ve firmě na DPČ, platí jí zdravotní i sociální. Má nárok na náhradu mzdy a nemocenskou, pokud by onemocněla?
  • Došel jí zápočtový list, který se vztahoval jen k její nové smlouvě. Má řešit jeho přepsání?
  • Zaměstnavatel by chtěl nechat doma zaměstnance na 60 % z důvodu méně práce. Co to obnáší pro účetní?
  • Firma měla pojistnou událost. Pojišťovna jí zašle peníze na účet a z těch peněz zaplatí třetím osobám za opravy. Jak zaúčtovat došlé peníze na BÚ?
  • Když bude pracovat v Norsku jako živnostník převážnou část roku a v ČR jen několik týdnů, jak to bude s daňovým přiznáním?
  • Zaměstnankyně se bude vracet z rodičovské dovolené a má nevyčerpanou dovolenou 15 dnů. Má jí zaměstnavatel nařídit čerpání dovolené ihned od nástupu, nebo až později?
  • Pracovník minulý měsíc skončil na DPP a firma mu v srpnu chce proplatit ještě nějakou odměnu. Lze na srpen podepsat prohlášení poplatníka?
  • Zaměstnanec v HPP pobírá rentu z minulého zaměstnání. Měl pracovní úraz a toho dne stihl odpracovat pouze 1,5 hodiny. Jak je to s výpočtem náhrady ušlé mzdy?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).