Hlavní navigace

Budou letos Velikonoce bez velikonoční výzdoby?

23. 3. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos, podle licence: Rights Managed
Aktuální covidová situace a s ní spojená opatření umožňují prodávat pouze nezbytné zboží. Tedy potraviny a drogerii. Jak to bude s velikonočními výrobky?

Velikonoční zboží není pro život nezbytné. Přesto se však zájemci dočkají a budou si moci vyzdobit své interiéry. Ministerstvo průmyslu a obchodu po projednání s Ministerstvem zdravotnictví ČR zveřejnilo informace k prodeji velikonočního zboží.

V maloobchodě je nyní možné s ohledem na Velikonoce prodávat výrobky a předměty, které s těmito svátky souvisí. Tedy potraviny, dekorace v rámci domácích potřeb a ostatních předmětů či pomlázku z proutí, resp. velikonoční rostliny běžně dostupné v květinářství.

Platí tedy:

Vláda ČR umožňuje maloobchodní prodej standardních velikonočních výrobků a předmětů. Tyto výrobky obvykle spadají do kategorie potraviny, velikonoční dekorativní předměty do kategorie domácích potřeb a ostatní předměty, jako jsou tradiční pomlázky, které jsou vyrobeny z proutí, spadají do kategorie rostlin, resp. sortimentu, který je možné nabízet v květinářstvích (spadají do výjimek).

Co je zakázáno a na co mám nárok?

Tady je přehled všech opatření, která jsou platná pro podnikatele i veřejnost. Přečtěte si také seznam všech podpor, které lze ještě aktuálně čerpat. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).