Hlavní navigace

Budoucnost Orka závisí na vstupu investora

12. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Včera ráno zveřejnila developerská společnost Orco své auditované výsledky za rok 2008, které plně odpovídají dříve zveřejněným neauditovaným výsledkům. Auditor tedy potvrdil, že firma zakončila rok 2008 v čisté ztrátě 391 milionů eur.

Ztrátu způsobilo především přecenění investičního majetku snížením hodnoty rozpracovaných projektů. Auditor ve své zprávě upozornil, že podstatné dluhové závazky, požadavky na nový kapitál a zhoršené hospodaření společnosti vytvářejí nejistotu, které by mohly vznést velkou pochybnost ohledně schopnosti společnosti pokračovat v činnosti.

V případě, že by nebyla zajištěna schopnost pokračovat v činnosti, pak by finanční výkazy musely být sestaveny na likvidační bázi, což by mělo vliv na ocenění aktiv a závazků, který nyní nelze specifikovat, doplnil Patrick Vyroubal, analytik společnosti Atlantik FT.

Velice záleží podle odborníků na tom, zda se Orku podaří nalézt finančního partnera, který zafinancuje firmě nejbližší budoucnost a dá jí čas na provedení restrukturalizace. Druhou podmínkou je také vstřícný postoj věřitelů. Čtěte také: Šéf Orka prý koupil hrad a pak jej prodal za podivných okolností Orku.

V nejbližší době bychom se měli dozvědět, v co vyústí jednání se společností Colony Capital. Její vstup do firmy by byl výraznou vzpruhou pro její finanční pozici a tím i její budoucnost, uvedl pro server Podnikatel.cz Karel Potměšil, analytik společnosti Cyrrus.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).