Hlavní navigace

Burzy dále podléhají panice, klesají po celém světě.

16. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Záchranná opatření vlád a centrálních bank USA a eurozóny nezabírají. Ač na ně v pondělí zareagovaly trhy příznivě, další dny se již burzy vrátily do záporných čísel a v razantním propadu pokračují i dnes. Čtěte více: Vklady Čechů stát zajistí více, přesto nebude ručit za všechny.

Pražská burza otevřela propadem o necelých 7 %. Snížila se v podstatě hodnota všech titulů, z nich největší pokles zaznamenaly akcie NWR, které prozatím ztratily 16,71 %. Po obědě se podařilo pražské burze část ztrát umazat, i tak se ale v současnosti pohybuje burza ve ztrátě přes 5 %.

Světové trhy na tom ale nejsou o mnoho lépe. Německá burza ztratila podobně jako česká kolem 5 %, v Japonsku došlo o největší propad akcií od roku 1987 a v Rusku se dopoledne muselo dokonce přestat na hodinu obchodovat.

Náladě investorů totiž nepřidaly nejnovější prohlášení FEDu, že USA míří do recese, ani to, že vláda zveřejnila rekordně vysoký deficit státního rozpočtu (465 mld. USD). Čtěte více: Krize od počátku až do současnosti.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).