Hlavní navigace

Jak dopadla proměna image zaměstnanců počítačové školy?

21. 9. 2010
Doba čtení: 7 minut

Sdílet

 Autor: 329515
[Business (duo) Proměny] Představujeme vám dnes druhý pár, který podstoupil změnu své profesní image. Podívejte se, jak se proměnili Tomáš a Andrea z počítačové školy, a soutěžte o hodnotné ceny.

Představujeme proměnu druhé finálové dvojice. Podstoupili ji Andrea (25 let), původem z obce Strážske ze Slovenska, a její kolega Tomáš (26 let), který je také původem ze Slovenska, z města Skalica. Andrea je asistentkou klientského servisu a Tomáš zastává pozici Account Manager. Oba soutěžící nyní pracují pro společnost GOPAS, a.s. – počítačová škola. Andrea v Praze a Tomáš v brněnské pobočce. Oba svoji proměnu hodnotili pozitivně a stejně tak na ně prý reagovalo i jejich okolí.

Video

Místo výstředních účesů raději střídmé střihy

První kroky obou účastníků Business (duo) Proměn směřovaly do kadeřnického salónu. „Všeho s mírou“ je heslo, kterým by se podle odborníků měl každý řídit pří výběru vhodného účesu pro svůj profesní život. V závislosti na povolání je lepší raději zvolit střídmost a kultivovanost a upustit od výstředních účesů i od příliš nápadných barev.

Právě barva vlasů doznala změny u Andrey, což ji samotnou překvapilo, jelikož byla zvyklá na světlejší odstín. Kadeřnice rovněž vlasy postupně sestříhaly, čímž jim přidaly opticky na bohatosti a působí velmi žensky. Nový účes se Andree ihned zalíbil. Trochu mě zpočátku zaskočila aplikace červených proužků, ale výsledný efekt je perfektní. S účesem jsem moc spokojená, podělila se o dojmy Andrea.

Také Tomášův účes se v rukou odborníků výrazně proměnil. U Tomáše jsme radikálně střih změnili. Protože pracuje v počítačové škole, mohli jsme si dovolit i střih mladistvý a odvážnější, komentovala Jaroslava Čechová, majitelka salónu Nous l´assumons. Jak odborníci radí, účes by měl též vyhovovat časovým možnostem a povaze dotyčného. Pokud tedy někdo netráví rád před zrcadlem mnoho času, měl by zvolit méně náročný účes s kvalitním střihem. Čtěte více na Asistentka.cz: Druhá proměna: Vlasy a účes

Jak zamaskovat kruhy pod očima?

Ihned po kadeřnickém salónu přišla na řadu kosmetika a líčení. Podle vizážistky Zepter Cosmetics Martiny Křížové má Andrea krásnou pleť, kterou nebylo potřeba nijak sjednocovat. Make-up jsme proto nanesli velmi jemně. Pleť má ale tendenci mastit se, proto doporučujeme používat kompaktní pudr, který dotvoří sametový matný efekt a přirozený vzhled, dodala Křížová.

Oči Andrey projasnila vizážistka třpytivým očním stínem a hypoalergenní krémovou řasenkou. Líčení bylo velmi příjemné, dozvěděla jsem se pár triků, například, jak sjednotit barevnost tváře pomocí pudru. Tuto část proměny hodnotím velmi pozitivně, líbilo se líčení Andree.

Pro Tomáše byla návštěva vizážistky hlavně zajímavým zážitkem. Martina Křížová Tomášovi doporučila ráno a večer používat gel na oční okolí, který redukuje tmavé kruhy pod očima a zklidňuje pleť. Zároveň mu poradila, používat speciální krémy pro muže, které jsou dobré jako prevence vzniku začínajících jemných vrásek. Obdržel jsem spoustu zajímavých rad, jak pečovat o svou pleť a především jak zamaskovat kruhy pod očima, potvrdil Tomáš. Čtěte více na Asistentka.cz: Druhá proměna: Kosmetika a líčení

7 otázek pro Andreu a Tomáše

Co vás přimělo k účasti v projektu Proměny?

Andrea: Do soutěže jsem se přihlásila hlavně ze zvědavosti a tak trochu s očekáváním, že se na dobu proměny vžiji do role filmové hvězdy.

Tomáš: Moji účast na projektu ovlivnila snaha pomoci kolegyni splnit si její sen a zároveň zkusit něco nového, do čeho bych sám neměl nejspíše nikdy odvahu.

Co jste od Proměn očekával/a?

Andrea: V klientském servisu přicházím s lidmi do kontaktu dennodenně, takže vylepšení image a profesionální rady jsem považovala za možný přínos.

Tomáš: Od projektu jsem očekával pozitivní změnu image, kterou bych se mohl prezentovat ve svém pracovním i osobním životě.

Považujete změny po absolvování Proměn za pozitivní?

Andrea: Ano, byla to velmi příjemná a hlavně přínosná zkušenost.

Tomáš: Se změnou jsem byl absolutně spokojen, splnila moje očekávání.

V čem konkrétně vám účast v projektu Proměn pomohla v rámci vašich pracovních aktivit?

Andrea: Setkala jsem se se samými pozitivními reakcemi a ohlasy, nejen od mých kolegů a klientů, ale i od přátel a rodiny, které tímto zdravím.

Tomáš: Žádný výraznější posun nenastal, ale nic není nemožné. Největší změnu vidím ve stylu oblékání a tato změna měla velmi pozitivní vliv hlavně na mě.

Co vy osobně vnímáte jako největší pokrok?

Andrea: Určitě jsem se přiučila zajímavým a praktickým věcem. Rady od vizážistek a stylistů mi moc pomohly.

Tomáš: Proměna mi pomohla více si uvědomit pravdivost přísloví „šaty dělají člověka“, což bych však ještě doplnil a pozměnil na „šaty a upravená vizáž dělají člověka“. Můj pohled na image se po absolvování projektu určitě změnil. Měl na mě pozitivní vliv a věnuji nyní sledování a pěstování své image více času.

Jaký význam vy sama/sám přikládáte vaší image? Jakou roli hraje vizáž a vystupování ve vaší profesi?

Andrea: Práce s lidmi a pro lidi mi vyhovuje, a rozhodně je velmi důležité, jak vás lidé vnímají. Hodnotí nejen vaše chování, ale také vzhled, který by měl být upravený a maximálně kultivovaný.

Tomáš: Moje vizáž má pro zastávanou pozici v zaměstnání důležitý význam. Tvoří nedílnou součást mé profesionální image. Mé životní motto je: You were born an original. Don't die a copy.

Jak celkově hodnotíte absolvování Proměn a jaká část se vám nejvíce líbila?

Andrea: Jsem názoru, že by se tak zajímavá soutěž měla konat každým rokem. Pro mne osobně to byla velmi zajímavá zkušenost. Ráda bych poděkovala všem partnerům, obzvláště kadeřnickému salonu Nous lassumons, kde se nám děvčata ochotně věnovala, radila nám, a snažila se přizpůsobit našim přáním a očekáváním. Určitě budu tento salon doporučovat známým i kolegům.

Tomáš: Absolvovanou proměnu hodnotím velmi pozitivně s tím, že lidé, kteří se o nás starali (účes, líčení, oblékání) byli jednoduše perfektní a velmi milí. Všechny tyto úkony hodnotím taktéž dobře.

Nebojte se fialové a béžové

Andrea a Tomáš poté zamířili do salonu Lady Moda v pražské Vodičkově ulici, do Domu módy na Václavské náměstí a do obuvi Maximo v Jungmannově ulici. Formální oděv vhodný do zaměstnání nemusí být fádní, nudný ani neatraktivní. I klasické jednoduché oblečení lze oživit vhodnými barvami a doplňky. Andrea si zvolila oblečení sportovně-elegantní. Na její štíhlou postavu se hodí sedmiosminové kalhoty. Ty jsou z příjemného materiálu bavlna elastan. Model rozsvítí pink hedvábný top. V kombinaci se sakem dotváří sladěný celek a Andrea může úspěšně reprezentovat svoji firmu.

Tomášovi odborníci doporučili pro jednodušší jednání či pro běžný pracovní den oblečení, které podpoří jeho souměrnou postavu a zároveň umožní, aby se cítil dobře při nenadálých pracovních schůzkách. K panu Tomášovi se hodí veselé, světlé barvy, které jsme také zvolili. Fialovou a světle béžovou jsme pak vybrali proto, že působí netradičně a svěže, vysvětlil Petr Limberg z pánského oddělení Domu módy.

Jako společenskou variantu Andree odborníci doporučili béžovokorálovou kombinaci, která jí ladí s tmavými vlasy. Andrea si vyzkoušela na šaty sako a moderní šál, který lze nosit v různých variantách. Otevřené sandálky na středně vysokém podpatku se pak hodí k dennímu nošení během letní sezony. Mašlička je trendy detailem, která oživuje ladnost bosé nohy v botě. Boty, které jsou ušité v kombinaci kůže a elastické látky, jsou vhodné pro různé šířky chodidel. Tomášovi pak dokonale padl klasický oblek vyrobený z materiálu Cerutti. Pro oživení dostal Tomáš kravatu v lososové barvě. Čtěte více na Asistentka.cz: Druhá proměna: Oblečení a obuv

Fotogalerie

2. BDP - fotogalerie

Dojem může umocnit i plnící pero

Jako třešničku na dortu vybrali odborníci z obchodu Arde.cz pro Andreu a Tomáše doplňky, které by měly tvořit součást jejich šatníku. Každý by měl mít na paměti, že doplňky mají oděv doplňovat a ne mu dominovat. Máloco dokáže oživit čistě formální linie pracovního dress code tak jako vhodně zvolené doplňky.

K černobíle oblečené Andree dokonale ladila bílá kožená aktovka na notebook, kterou výrobce vypolstroval růžovým grogrénem. Špičková kůže, pohodlná ucha a otevírání po téměř celé délce aktovky zaručují maximální komfort pro nošení těžké aktovky s laptopem. Růžové motivy na oblečení Andrey pak lákaly k podobně barevným doplňkům. Jako správná volba se ukázal růžový organizér. Velmi jemná růžová barva kožených desek organizéru, vnitřní semišová úprava a krémový papír dávaly tušit výjimečnost.

školení červen 22 - tip do článku

Dojem z proměny Andrey umocnily polodlouhé náušnice kombinace kov-rhodium a sklo, které navrhla designérka Tereza Holásková z módního salonu Otto Blanc. Délka náušnic je podpořena také délkou vlasů. Velmi nápadné náušnice či náhrdelník by podle odborníků vytvářely příliš individuální prvek v celkové image. Zvolené náušnice doplňují výrazné sako a přitahují pozornost k tváři mladé ženy.

S Tomášovými kalhotami v béžové barvě pak ladila city aktovka z kůže. Její velmi pohodlné držení spolu s praktickým vnitřním členěním přináší nebývalý komfort pro jejího majitele. Dalším doplňkem se stalo plnící pero s tajnou schránkou z potravinářské oceli, ve které lze uchovat i lék. Samo plnicí pero je vyrobeno z nádherné perařské pryskyřice s bohatými a hlubokými tóny. Otto Blanc. Čtěte více na Asistentka.cz: Druhá proměna: Doplňky sjednocující vzhled

Před proměnou

BDP: Andrea a Tomáš

Po proměně

BDP: Andrea a Tomáš

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).