Hlavní navigace

Poslední změnou image prošel svalovec z fitcentra

Autor: 329515
Redakce

Najít pro svalnaté muže správnou velikost oblečení může být i pro odborníky tvrdý oříšek. Podívejte se na poslední Business (duo) Proměnu, kterou absolvoval majitel fitcentra se svou manželkou.

Doba čtení: 7 minut

Dnes představujeme v Business (duo) Proměnách poslední pár – manželé ze severu Čech, Irena a Pavel. Pavel je majitelem fitness centra a Irena pracuje ve fitku jako recepční.

Jako jediní dorazili na proměnu v silném trojčlenném složení, společně s ratolestí, která zatím žádné změny image nepodstoupila, ale kdo ví, třeba v příštích ročnících také zaboduje.

Video

Po porodu zauvažujte o kratších vlasech

V poslední proměně k žádným radikálním změnám v účesech nedošlo. U Pavla kadeřnice pouze lehce upravily střih vlasů a vousů, které teď vypadají více upraveně. Irenin mladistvý a sportovní vzhled podpořili kadeřnice výraznou ofinou a zářivější barvou. „Krátké vlasy jsou stále populárnější a mnoho žen jim dává v dnešní uspěchané době přednost. Krátká ofina rozhodně zásadním způsobem ovlivní celkový vzhled a omlazuje,“ komentovala Jarka Čechová, majitelka salónu Nous l´assumons.

Ženy by neměly zapomínat, že hormonální změny v těhotenství a po porodu se týkají také vlasů. Dochází ke změnám kvality a kvantity vlasového porostu. Nejvíce trápí ženy vypadávání vlasů v období tří až šesti měsíců po porodu. Je to fyziologický stav a nedá se mu předejít, neexistuje žádná léčba. Nejpozději však do šesti až devíti měsíců od porodu, by se měl tento stav upravit. Péči o vlasy v těhotenství a po porodu bychom neměly podceňovat. Odborníci doporučují například zauvažovat o kratším střihu, který se dobře udržuje. V případě melírů či barvení by ženy měly volit spíše šetrnější a přírodní barvy. Čtěte více na Asistentka.cz: Osmá proměna: Vlasy, účes a vlasová grafika

Paní Irena má velmi krásné rysy, proto se líčení hlavně dotvořil perfektní look. Pleť nebyla ještě v normálu, protože prodělala hormonální změny po porodu. Taková pleť se vyznačuje jemným začervenáním a viditelným akné, které je potřeba redukovat správným kosmetickým výrobkem. Dobrým pomocníkem v takovém případě je jílová maska s čerstvým výtažkem z echinacey, která bojuje proti zánětům, normalizuje kožní maz a hydratuje.

Pro dostatečné zakrytí akné byl nanesen make-up, který je snadno roztíratelný, lehký a má zklidňující vlastnosti. Pro zafixování a bezchybný vzhled pleti byl nanesen kontaktní pudr, který má ultra jemnou konzistenci a dlouhotrvající přilnavý efekt. Na oči jsme nanesli luxusní oční stín, který zvýraznil krásu a dodal na zvláštnosti. Hloubku pohledu a svůdný vzhled dotvořila řasenka, která barví řasy bez rizika slepení a snadno se odstraňuje. Na závěr byla použita tvářenka, která dotvořila glamour look, doplnila Martina Křížová vizážistka firmy Zepter Cosmetics.

Pan Pavel patří do skupiny mladých mužů, které by měli pečovat o svoji pleť a bojovat se správným kosmetickým výrobkem proti vzniku vrásek. Podle Martiny Křížové by tak měl používat aktivní přípravky proti stárnutí, které dodají pleti potřebné vitamíny a látky, které bojují se stárnutím pleti. Pro udržení a umocnění dlouhodobě mladistvého vzhledu je možno kombinovat s dalším přípravkem pro regeneraci buněk, který redukuje drobné vrásky a je vhodný používat již kolem 30 let. Obsahuje výtažek z rostliny Centella Asiatica, vitamíny A, E, C a UV-filtry. Čtěte více na Asistentka.cz: Osmá proměna: Kosmetika a líčení

7 otázek pro Irenu a Pavla

Co vás přimělo k účasti v projektu Proměny?

Irena: Viděla jsem upoutávku na internetu a rozhodla jsem se, že zkusím přesvědčit manžela, abychom se přihlásili.

Pavel: Přiznávám, že se mi nápad mé ženy přihlásit nás do soutěže příliš nelíbil, ale chtěl jsem jí udělat radost.

Co jste od Proměn očekával/a?

Irena: Jsem na mateřské dovolené a občas vypomáhám manželovi ve fitku jako recepční. Prožívám krásné, ale zároveň velmi hektické období a vůbec na sebe nemám čas. Od proměn jsem očekávala, že si uděláme hezký výlet a hlavně, že po delší době bude někdo pro změnu pečovat o mě.

Pavel: Po pravdě řečeno jsem neočekával nic moc. Nejsem typ chlapa, který se rád předvádí, ale nakonec jsem fotografování i natáčení přežil.

Považujete změny po absolvování Proměn za pozitivní?

Irena: Ano, bylo to příjemné a poučné. Dozvěděla jsem se, mimo jiné, jak pečovat o svou pleť a jak se za pár vteřin dokonale nalíčit.

Pavel: Byla to zajímavá zkušenost, ale myslím, že bych už do toho znovu nešel.

V čem konkrétně vám účast v projektu Proměn pomohla v rámci vašich pracovních aktivit?

Irena: Je velmi příjemné, že si naši stálí klienti fitka všimli změny mé vizáže a nešetřili komplimenty.

Pavel: U mě žádná velká změna neproběhla, ale byl jsem příjemně překvapen, že si také pár lidí všimlo mého upravenějšího zevnějšku.

Co vy osobně vnímáte jako největší pokrok?

Irena: Po absolvování proměn jsem dostala nový impulz a chuť o sebe opět začít více pečovat. Každý den se budu snažit najít alespoň půl hodiny sama pro sebe.

Pavel: To, že jsem se nechal přesvědčit a proměny absolvoval.

Jaký význam vy sama/sám přikládáte vaší image? Jakou roli hraje vizáž a vystupování ve vaší profesi?

Irena: Pokud pracujete denně s lidmi, tak je upravený vzhled a příjemné vystupování nutností. Do našeho fitness centra chodí lidé cvičit nejen pro zdraví, ale aby dobře vypadali. Musíme jít příkladem a vytvořit tak našim klientům příjemnou a profesionální atmosféru.

Pavel: Souhlasím se svou ženou.

Jak celkově hodnotíte absolvování Proměn a jaká část se vám nejvíce líbila?

Irena: Celý den byl fajn. Nedokáži říci, která část byla nelepší, Myslím ale, že se dcerce nejvíce líbilo v kadeřnictví.

Pavel: Asi největší zábava byla při výběru oblečení v Domě módy.

Pan Pavel patří mezi muže, pro které není jednoduché v běžné nabídce konfekčních klasických oděvů vybrat si ten správný. Pravidelným cvičením ve fitness centru nabude svalová hmota především v horní části těla a s tím konfekční velikosti nepočítají. V Domě módysi však s Pavlovými svaly dokázali poradit a vybrali pro něj vhodné, elegantní oblečení.

Situaci s nadměrnými rozměry lze také řešit ušitím pánského obleku či košile na míru. Předností této volby je možnost výběru z mnohem větší nabídky atraktivních materiálů, včetně značkových. Navrhne se také vhodný střih obleku, tzn. jednořadé či dvouřadé sako, počet knoflíků, šířka klopy, šířka kalhot a další nezbytné „maličkosti“. Volbou nestandardního materiálu i střihu je možné navrhnout a ušít velmi atraktivní model, který ovšem nemůžeme již považovat za klasický pánský oblek či sako.

Podobná situace je i u košil. Nabídka materiálů zahrnuje nemačkavé materiály 100% bavlny od jednobarevných, různých proužkových, diagonálních, čtverečkových vzorů včetně plastických. Vedle materiálu si zákazník vybírá vhodný tvar límce, manžety, druh zapínání a kapsičky, eventuálně vyšití monogramu. Vyzkoušený a schválený vzor pánské košile je uchován pro další šití košil již bez měření, jen na základě výběru materiálu.

Paní Irena je sportovní typ. Určitě více užije kalhoty a volí příjemné materiály. Odbornice z obchodu Lady Moda zvolily trochu výstřední hedvábné turecké kalhoty. V kombinaci s fialovým bavlněným topem, který je zdobený výraznou korálovou aplikací, má Irena model vhodný pro pracovní schůzky i na menší společenské akce. Otevřené sandálky na korkové platformě jsou krásnou ukázkou toho, jak nechat vyniknout upravené nohy. Korek odlehčuje botu a noha je přitom opticky zeštíhlena. Čtěte více na Asistentka.cz: Osmá proměna: Oblečení a obuv

Fotogalerie

BDP: Irena a Pavel - galerie

Pro proměnu Ireny, jež pracuje ve fitness centru jako recepční, vybrali odborníci z obchodu Arde.cz praktickou dámskou peněženku, která je dostatečně prostorná a současně ji může nosit i jako psaníčko. Peněženka má navíc odepínací řetízek. Pro fialovobíle laděnou proměnu Pavla byl vybrán kroužkový organizér. Špičková kůže organizéru, luxusní semišové polstrování a kalendář na krásném krémovém papíru dokonale podtrhují celkový dojem.

PR Summit tip Šilerová

Jako doplňkový bižuterní šperk byly zvoleny pouze náušnice od šperkové designérky Terezy Holáskové ze salónu Otto Blanc. Vzhledem k tomu, že mladá dáma byla oblečena do trika s výrazně zdobným výstřihem, nedoporučili odborníci náhrdelník. Sám zdobený výstřih může někdy dublovat náhrdelník. Zvolené náušnice jsou vyrobeny ze skla ve velmi módní a atraktivní fialové barvě. Opět i letošní podzim a zima jak v dámské, tak i v pánské módě využívá této barvy. Návrhářka Tereza Holásková pracuje jak s trendovými barvami doplňků, tak respektuje individuální potřeby klientů.

Jak říkají image-makeři, při jednání je důležitý každý detail. Aby člověk udělal dojem na druhou stranu, je třeba mít všechno patřičně sladěné. Dokonce i pouzdro na váš mobil nebo klíče, které necháte jen tak ležérně ležet na stole, může zcela nečekaně zapůsobit. Čtěte více na Asistentka.cz: Osmá proměna: Doplňky sjednocující vzhled

Před proměnou

BDP: Irena a Pavel

Po proměně

BDP: Irena a Pavel