Hlavní navigace

Pryč s bradkou a neupraveným hárem, agrofarmáře zdobí nová vizáž

12. 10. 2010
Doba čtení: 7 minut

Sdílet

 Autor: 329515
[Business (duo) Proměny] Ani agrofarmář nemusí připomínat svou image hnutí hippies. Elegantní vizáž totiž může pomoci v každém oboru podnikání. Koukněte se na dnešní proměnu profesní image.

Tento týden představujeme manželskou dvojici z okolí České Lípy v severních Čechách. Jsou to Dominika a Jiří, provozovatelé a spoluvlastníci agrofarmy. Jiří se stará o celý chod farmy, řídí a organizuje své zaměstnance a především má na starosti finance. Dominika zajišťuje hlavně provoz malého penzionu a restaurace. Odskočili si od svých povinností, hostů a zvířátek, aby podstoupili změnu image. Po několika letech tvrdé práce se konečně letos agrofarma s ubytováním rozjela naplno a oba chtějí lépe reprezentovat a vítat své hosty s novou a lepší vizáží.

S dnešní proměnou zároveň přinášíme druhou indicii do naší čtenářské soutěže, která by vám měla usnadnit tipovaní a přiblížit vás přesnějšímu odhadu.

Video

Třídenní strniště ženám připadá sexy

První část proměny proběhla klasicky v salónu Nous l´assumons a především na Jiřím se kadeřnice opravdu „vyřádily“. Vlasy mu výrazně zkrátily a sestříhaly. Stejně tak dopadly jeho vousy včetně kozí bradky. Nechal jsem se přemluvit ke zkrácení vlasů i úpravě vousů a vůbec jsem nelitoval. S novým účesem jsem spokojený, komentoval svůj nový účes Jiří.

Také Dominika si stříhání a další úpravu vlasů užila a tuto část proměny dokonce označila za nejvydařenější. Paní Dominika měla hezkou přírodní tmavě hnědou barvu, kterou jsme jen oživili přelivem. Ofinu a konečky vlasů jsme promelírovali tak, aby Dominika působila jemně, což se povedlo, doplnila k úpravě účesu Jaroslava Čechová, majitelka salónu Nous l´assumons.

Odborníci dále připomínají, že v pánských účesech v současnosti letí účesy z polodlouhých vlasů. In jsou též rozcuchy i elegantní vzhled. Zimní móda 2010/2011 bude ve znamení módního stylu, v němž se prolíná jednoduchost, elegance, rafinovanost a ležérnost. Důkladná a systematická péče odlišuje „muže snů" od těch ostatních. Ke každodenním rituálům by také mělo patřit důkladné oholení. Vousy, bradka i knír by se měly pěstovat jako anglický trávník. Ženy totiž nemají rády chaoticky zarostlé muže, sexy jim připadá třídenní strniště. Čtěte více na Asistentka.cz: Pátá proměna: Vlasy a účes

Ležérní neznamená v líčení nedbalé

Vhodné líčení dokáže udělat se vzhledem opravdu hodně. V dnešní době navíc nikdo nemusí trávit několik hodin doma před zrcadlem, in je totiž ležérní líčení. Moderní líčení razí zásadu přirozenosti a zvýrazňuje přírodní krásu. Avšak pozor, ležérní líčení totiž neznamená nedbalé. Dominice zároveň kosmetička poradila, aby pravidelně svoji pleť hydratovala sérem s čerstvým výtažkem z alpské protěže. Dominika má od přírody velký dar, a to je právě krásná pleť. Pro dlouhodobé zachovaní takovéto krásné pleti je potřeba pravidelně používat správné kosmetické výrobky, vysvětlila vizážistka Martina Křížová z firmy Zepter Cosmetics.

Jiří má sice pleť bez vrásek a dostatečně hydratovanou, ale právě proto je podle Martiny Křížové potřeba používat speciální krémy pro muže, které jsou dobré jako prevence vzniku začínajících jemných vrásek. Jiřímu tak doporučila, aby používal aktivní přípravek proti stárnutí, který dodává pleti potřebné vitamíny a látky, které bojují s předčasným stárnutí pleti. Pro udržení a umocnění dlouhodobě mladistvého je možno kombinovat s přípravkem pro regeneraci buněk, který redukuje drobné vrásky a je vhodné ho používat od 30 let. Čtěte více na Asistentka.cz: Pátá proměna: Kosmetika a líčení

7 otázek pro Dominiku a Jiřího

Co vás přimělo k účasti v projektu Proměny?

Dominika: Viděla jsem upoutávku na internetu a přemluvila jsem manžela, abychom se přihlásili. Vybrali nás a jsme ve finále.

Jiří: Chtěl jsem udělat radost manželce, tak jsem se nechal zkrátka ukecat, ale nelituji toho.

Co jste od Proměn očekával/a?

Dominika: Očekávala jsem, že strávím příjemný den. Hlavně jsem chtěla na chvíli vypadnout z pracovního kolotoče a udělat také něco pro sebe. Poslední dva roky jsem na sebe vůbec neměla čas.

Jiří: Upřímně řečeno, nic moc. Byl jsem však příjemně překvapen. Užili jsme si i spoustu legrace.

Považujete změny po absolvování Proměn za pozitivní?

Dominika: Stoprocentně. Moc jsem si to užívala. Po dlouhé době jsem si připadala jako opravdová dáma.

Jiří: Určitě proměny hodnotím pozitivně. Nejsem typ chlapa, který by se vyžíval v kosmetickém salónu nebo ve vybírání oblečení, ale jednou za čas to vůbec není špatné. Mohu všem doporučit.

V čem konkrétně vám účast v projektu Proměn pomohla v rámci vašich podnikatelských aktivit?

Dominika: Myslím, že nám oběma poskytla velkou inspiraci,spoustu zajímavých rad a tipů, jak vypadat stále dobře a upraveně.

Jiří: Cítím se daleko lépe před našimi hosty a sám vidím, že se i jejich vnímání mne samotného změnilo.

Co vy osobně vnímáte jako největší pokrok?

Dominika: Proměny mi daly novou motivaci. Jak jsem již uvedla, prožili jsme si velmi náročné období, kdy jsme stihli zprovoznit naší farmu a pořídit si miminko. Proměna mě přesvědčila, že si musím opět najít čas sama na sebe.

Jiří: Že jsem se nechal přemluvit k ostříhání svých dlouhých vlasů a oholit bradku.

Jaký význam vy sama/sám přikládáte vaší image? Jakou roli hraje vizáž a vystupování ve vaší profesi?

Dominika: Dříve jsem nepřikládala své image až tak velkou roli jako dnes, kdy se na naší farmě denně potkávám s hosty, kteří si sem přijíždějí odpočinout. Lidé, kteří mají rádi přírodu, mají velmi vyvinuté estetické cítění, proto bych i já chtěla, aby na mne byl příjemný pohled. :-)

Jiří: Image je velmi důležitá, pokud jste v rámci své práce denně v kontaktu s lidmi. Určitě je tu velký rozdíl v tom, jak se k vám lidé chovají, pokud máte na sobě montérky a holínky, než když jste jako majitel upravený a elegantní. Mají k vám větší respekt a úctu.

Jak celkově hodnotíte absolvování Proměn a jaká část se vám nejvíce líbila?

Dominika: Nejvíce jsem byla spokojená s účesem. Přestože od proměny již uběhl nějaký čas, díky perfektnímu střihu nemám příliš práce s každodenní úpravou účesu.

Jiří: Bylo to fajn. Nejvíce jsem si užil v Domě Módy, kdy jsme vybírali a zkoušeli oblečení. Byl jsem překvapen, že ani na moji výšku nebyl problém vybrat kalhoty či košili.

I pro dvoumetrové chlapáky lze najít vhodné oblečení

Po změně účesu následovala proměny v oblasti oblékání. Dominika se cítí dobře v pohodlném oblečení a dává přednost přírodním materiálům. Zvolené oblečení v obchodě Lady Moda je vhodné na pracovní schůzky, ale i některé společenské akce. Šátek patří mezi nepostradatelné módní doplňky, dokáže oživit a rozzářit každý outfit. Navíc se šátky staly módním hitem letošního podzimu. In jsou nejen tradiční přírodní odstíny, ale také šátky v pestrých a pastelových barvách, jako je fialová, tyrkysová a růžová. Mezi vzory vedou květinové a zvířecí motivy.

Šátky lze přitom nosit k čemukoli. Hodí se k hladké košili i obyčejnému tričku. Dominice šátek dodává na ženskosti a celkově dotváří vyrovnanou image. Je dokonale tónově sladěn se zbytkem oděvu. K oblečení ladí i páskové sandály z obuvi Maximo, které jsou už na první pohled designově velmi zajímavé. Místo vysokého podpatku je tolik oblíbený a velmi pohodlný klínek. Pásky jsou z barevného textilního materiálu, tím ani silnější nohy nemají pocit tlaku.

Pan Jiří se stará o hosty, ubytování v penzionu a je stále ve styku s lidmi. Proto potřebuje pohodlné oblečení, aby při kontaktu s hosty působil uvolněně. Zároveň však musí mít jistotu, že může přivítat i tzv. „VIP“ klientelu. Nebylo jednoduché pro výšku 197 cm vybírat, nicméně se odborníkům z Domu módy podařilo najít kombinaci oblečení, která danému zadání výborně vyhovuje. Šedo-bílou kombinaci kalhot a trika velmi dobře doplňuje fialová mikina, která se hodí jak oblečená, tak i pouze přehozená ležérně přes ramena. Čtěte více na Asistentka.cz: Pátá proměna: Oblečení a obuv

Fotogalerie

BDP: Dominika a Jiří - galerie

Také diář je vaší vizitkou

Mezi nepostradatelné doplňky business outfitu se řadí diáře. Diář je nejen unikátním nástrojem pro týdenní plánování, ale také exkluzivním doplňkem. Investice do kvalitního diáře se proto rozhodně vyplatí. Není to jen z důvodu toho, abychom před důležitým zákazníkem nevytáhli ze své aktovky ošoupaný reklamní blok a zmařili tak kladný dojem. Důležitý je celkový obraz naší osoby a hezký a čistý diář tvoří pozitivní vizitku, která vypovídá i o tom, jací jsme.

školení červen 22 - tip do článku

Novou image Jiřího doplnily právě bílý diář z ještěrčí kůže a švýcarské kuličkové pero se zakomponovaným USB flash diskem. Přetlaková inkoustová náplň původně vyvinutá pro NASA zaručuje dokonalé dávkování inkoustu a psaní i vzhůru nohama, pod vodou či při extrémních teplotách. Jiřího oblečeného v bílých kalhotách a botách dále odborníci z obchodu Arde.cz „vyzbrojili“ manažerskými hodinkami s páskem ze stejného materiálu jako diář, tedy z ještěrčí kůže.

K oblečení Dominiky v zelenkavých odstínech pak odborníci zvolili zelené pero s esenciálními oleji máty a eukalyptu pro uvolnění napětí a tišení bolestí hlavy. Nový vzhled Dominiky pak doplnila souprava od šperkové designérky Terezy Holáskové z módního salonu Otto Blanc, která se skládala z náhrdelníku a náušnic. Oboje vkusně doplnilo barevně i stylově zvolenou ležérní kombinaci oděvů. Čtěte více na Asistentka.cz: Pátá proměna: Doplňky sjednocující vzhled

Před proměnou

BDP: Dominika a Jiří

Po proměně

BDP: Dominika a Jiří

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).