Hlavní navigace

Hotelovému byznysu se musíte se svojí image přizpůsobit

19. 10. 2010
Doba čtení: 8 minut

Sdílet

 Autor: 329515
[Business (duo) Proměny] Hotelový byznys klade přísné požadavky na vizáž svých manažerů. Pro dokonalou image se však nemusí zcela měnit, naopak platí, že méně je někdy více. Podívejte se na další profesní Business (duo) Proměnu.

Tento týden přichází na řadu Monika a Tomáš. Oba pracují v luxusním pražském hotelu, kde zastávají manažerské pozice a image je pro ně velmi důležitá. Prostředí pětihvězdičkového hotelu vyžaduje profesionální look, a proto se oba rozhodli podstoupit změnu image a vylepšit svůj vzhled. Tomáš nedávno obdržel od svého zaměstnavatele lukrativní pracovní nabídku na pozici hotelového manažera v exotické destinaci a chtěl rady od odborníků, především co se týče pánských módních trendů a trendů v manažerských doplňcích. Monika se často v hotelu účastní různých společenských akcí a večírků, proto jí experti vybrali oblečení nejen do kanceláře, ale i společenské šaty, tzv. malé černé.

Monice je 27 let a je svobodná. Ráda lyžuje a cvičí powerjógu. Pilně studuje angličtinu. Nejdůležitější pro ní je, aby byla v životě šťastná a měla kolem sebe sebe lidi, které miluje. Nechci toho málo, vím, říká Monika. Jak se zpívá v jedné písni: Život je jak vánočka… chutná přesně podle toho, co si do ní nasypeš, dodává.

Tomášovi je rovněž 27 let a i on je svobodný. Mezi jeho koníčky patří cyklistika, lyžování, auta, fotografie. Jeho hlavní ambicí je získávat zkušenosti, poznávat lidi, zlepšovat se a být úspěšný a spokojený ve své práci. V životě nejinak.

Video

Upravené ruce a nehty tvoří základ

Každá Business (duo) Proměna začínala návštěvou kadeřnického salónu a ani ta dnešní není výjimkou. U Moniky a Tomáše však nemusely dělat kadeřnice až tak markantní změny. Slečně Monice odbornice vlasy jen lehce obarvily a promelírovaly. Účes volili tak, aby byla v práci upravená. Dlouhé rozpuštěné vlasy totiž nepůsobí dobře ani profesionálně v kombinaci s business kostýmkem. U pana Tomáše jsme vlasy ostříhali do modernějšího a hlavně odvážnějšího tvaru. Působí mladistvě, upraveně a zároveň i reprezentativně, doplnila Jarka Čechová, majitelka salónu Nous l´assumons.

Kadeřnické salóny nabízejí v současnosti i řadu služeb spojené s manikúrou a pedikúrou a také Monika a Tomáš proto některé z nich absolvovali. Upravené ruce a především čisté a dokonalé nehty totiž tvoří základ perfektního vzhledu. Ruce jsou naším pracovním nástrojem a současně i vizitkou a zprostředkovávají kontakt s okolním světem. Rukou si všímáme téměř automaticky, protože je lidé často používají ke gestikulaci a jsou na očích při mnoha povoláních. Hladké ruce a upravené nehty jsou naštěstí již dnes všeobecným trendem nejen v řadách manažerů.Čtěte více na Asistentka.cz: Šestá proměna: Vlasy, účes a manikúra

Slaďte líčení s barvami šatů

Rovněž u vizážistky k žádným radikálním úpravám nedošlo. Slečna Monika disponuje velice krásnou pletí a k úplné dokonalosti ji postačilo několik tahů štětcem. Jako základ na očištěnou pleť nanesla vizážistika denní krém pro normální pleť s čerstvým výtažkem z echinacey, který se vyznačuje silnou obranyschopností, ochranou před volnými radikály a dostatečnou hydratací pleti.

K použití make-upu odborníci poradili (nejen Monice) několik základních věcí. Slavnostní a večerní líčení by mělo být výraznější než to denní a ženy by se neměly bát experimentovat a třeba sladit líčení do barev šatů či róby. Na večer se zásadně doporučuje malovat se při umělém osvětlení a vždy zdůraznit buď oči nebo jen ústa, jinak může žena vypadat spíše jako maškara. Lidé by neměli zapomínat, že podstatou krásného vzhledu je především zdravá a svěží pleť, bez ohledu na věk. Líčení lépe vynikne, pokud se pleti věnuje dostatečná péče.

Pan Tomáš má velmi citlivou pleť, která má tendenci být začervenalá, proto je potřeba ji zklidnit a dostatečně hydratovat. V takovém případě byl zvolen denní krém pro velmi citlivou a suchou pleť s čerstvým výtažkem z alpské protěže. Alpská protěž se vyznačuje silným klidnícím a antioxidačním účinkem, dodala Martina Křížová, vizážistka firmy Zepter Cosmetics.Čtěte více na Asistentka.cz: Šestá proměna: Kosmetika a líčení

7 otázek pro Moniku a Tomáše

Co vás přimělo k účasti v projektu Proměny?

Monika: Byla to hlavně zvědavost a chtěli jsme si užít nějakou legraci. S nápadem přišel Tomáš, a protože jsem i já pro každou špatnost, nemusel mne přemlouvat dlouho.

Tomáš: Stejně jako Monika jsem byl na projekt, o kterém jsem se dozvěděl od kamaráda, zvědavý a zajímalo mne, jak moc jinak budu vypadat po proměně. Byl jsem také zvědav jak takový projekt probíhá z pohledu účastníka.

Co jste od Proměn očekával/a?

Monika: Novou zkušenost a nové kontakty a v neposlední řadě změnu image.

Tomáš: Módní inspiraci a seznámení se s novými lidmi. Čekal jsem, že mi odborníci ukážou cestu, jak vylepšit nebo změnit mou image.

Považujete změny po absolvování Proměn za pozitivní?

Monika a Tomáš: Rozhodně bylo zajímavé spatřit se v „jiném“ světle. A viděli jsme, že nejen šaty dělají člověka.

V čem konkrétně vám účast v projektu Proměn pomohla v rámci vašich pracovních aktivit?

Monika a Tomáš: Žádnou konkrétní změnu nám projekt nepřinesl, pouze na některé věci se nám mírně změnil pohled.

Monika: Bylo příjemné slyšet slova chvály na adresu změny mé image od kolegů, kteří nevěděli, že jsem se Proměny zúčastnila a věřím, že i obchodní partneři změnu zpozorovali, ale nijak jí nekomentovali.

Tomáš: Myslím si, že změna nebyla u mě tolik patrná jako u Moniky. Kolegové a zákazníci mi často chválí nový oblek z Domu módy, který je opravdu perfektní.

Co vy osobně vnímáte jako největší pokrok?

Monika: V mém případě se změnil pohled na dioptrické brýle. Zjistila jsem, že kvalitní brýle mohou být velice dobrým módním doplňkem.

Tomáš: Začal jsem přikládat větší význam módním doplňkům a návštěvu kosmetického salonu již vnímám jako běžnou věc a ne jako něco, za co by se měl muž před svými kamarády stydět.

Jaký význam vy sama/sám přikládáte vaší image? Jakou roli hraje vizáž a vystupování ve vaší profesi?

Monika a Tomáš: V našem oboru hraje vizáž obrovskou roli a oba jsme tudíž nucení hotelovému byznysu naší vizáž podřizovat.

Monika: Myslím si, že mít vlastní image je velmi důležitá věc, ale také pomíjivá. Můj názor je, že je důležité, aby image člověka alespoň v hlavních bodech korespondovala s jeho osobností, protože i když se člověk sebevíc snaží držet se své role, pokud to z větší části nevychází z jeho nitra, jeho okolí ho dříve nebo později prohlédne.

Tomáš: Image je na nic, já následuji instinkt.

Jak celkově hodnotíte absolvování Proměn a jaká část se vám nejvíce líbila?

Monika a Tomáš: Byl to velice příjemně strávený den ve společnosti fajn lidí, ale také to byl velice osvobozující únik od každodenního pracovního kolotoče.

Monika: Asi jako každé ženě se mi líbila nechat o sebe pečovat, nedokážu říci, která část se mi líbila nejvíc. Užívala jsem si jak služby kadeřníků, tak kosmetiku i asistenci při výběru vhodných modelů.

Tomáš: Celý den se mi velmi líbil a v Domě módy se mi sortiment a služby zalíbily natolik, že jsem zde začal nakupovat.

Kalhotové kostýmy se hodí prakticky vždy

Pro „fashion“ část proměny se Monika a Tomáš rozdělili. Zatímco Tomášovi vybírali nové oblečení odborníci z Domu módy, o paní Moniku se postarali v obchodě Lady Moda.

Pan Tomáš se pohybuje jako hotelový manager většinou v hotelových prostorách a jedná s kolegy nebo hosty. Potřebuje reprezentovat. Odbornice mu proto navrhly dva styly obleků. První z nich je oblek z materiálu Cerutti – velmi kvalitního splývavého materiálu, ze kterého šije mnoho oblekových firem světových módních domů. Díky obleku navíc vynikla sportovní postava pana Tomáše. V druhém případě vybrán oblek s mírně lesklým efektem. Takový styl je momentálně velmi módní a Tomášovi sluší.

Žena má o mnoho více možností a měla by se oděvu gentlemana přizpůsobit. Velice zjednodušeně by se dalo říci, že s výjimkou plesu (kdy je vhodná dlouhá róba) může vždy vsadit na krátké šaty s délkou ke kolenům. Každá žena by proto měla mít v šatníku tzv. Little Black Dress („malé černé“) vhodné téměř pro každou společenskou příležitost. Monika se jako office manažerka pětihvězdičkového hotelu často účastní společenských akcí. V malých večerních šatech zdobených kameny vypadá úžasně. Celkový dojem dotváří elegantní boty od firmy Maximo. Velmi elegantní lodičky černé barvy s jemně zeštíhleným vysokým podpatkem dodají každé noze ladnost. Nenápadné detaily zdůrazní otevřenou špičku na této lodičce.

O privilegium, aby se kalhoty mohly stát alternativním doplňkem sukně k saku, se bojovalo padesát let. Nakonec se to podařilo. Kalhotový kostým se hodí do zaměstnání, na odpolední party, nákup nebo jako večerní společenský oděv. Dámy by u kalhotového kostýmu měly volit ženský střih a nenosit kravatu, aby nevypadaly jako v pánském obleku. Do kanceláře tak odbornice Monice vybraly klasický elegantní kalhotový kostýmek v borůvkové barvě, která je tento rok velmi módní. Čtěte více na Asistentka.cz: Šestá proměna: Oblečení a obuv

Fotogalerie

BDP: Monika a Tomáš - galerie

Také diář je vaší vizitkou

Krásná aktovka je skvělou vizitkou osoby manažera. Pro Tomáše a jeho elegantní pánský oblek v tmavě šedé odborníci z obchodu Arde.cz vybrali špičkovou manažerskou aktovku z nejlepší kůže a s kvalitním řemeslným zpracováním. Moderní elegantní styl vycházející z klasické manažerské kultury skvěle podtrhuje Tomášovu osobnost a charisma. K mladému manažerovi patří bezesporu i výjimečné hodinky. Nádherný pásek z pravé ještěrčí kůže zdůrazňuje výjimečnost hodinek. Manžetové knoflíčky pak skvěle kontrastují s bílou košilí.

Content 22 tip novy

Jsou to právě manžetové knoflíčky, které udělají podle „image makerů“ z každého muže gentlemana. Tento módní doplněk má za sebou velmi dlouhou historii. Již ve 13.století byly manžetové knoflíčky záležitostí bohatých pánů. Dnes se opět těší pozornosti a vypovídají hodně o svém nositeli. Manžetové knoflíčky v kombinaci s kvalitním oblekem a kravatou dodávají celkovému vzhledu kultivovanost a profesionalitu. Výběrem manžetových knoflíčků dává muž najevo svůj vkus a styl. Knoflíčky se vyrábějí z drahých kovů, z oceli, mohou být hranaté, kulaté, trojúhelníkové nebo oválné. Bývají různě zdobené ornamenty, monogramy a drahými kameny.

Pro Moniku oblečenou v decentním dámském kostýmku odborníci vybrali kabelku v černé kůži s krokodýlím vzorem, která splňuje požadavky na manažerský doplněk. Pevné boky kabelky poskytují dostatečnou oporu pro její obsah a působí velmi elegantně. K dokonalému sladění je možné použít peněženku stejné řady a další doplňky s krokodýlím vzorem. Monika zastává pozici office manažerky a chtěla brýle pro image, aby vypadala seriózněji. V Oční optice pana Milana Poláka zvolili brýle, jejichž očnicová část je fialové barvy kombinované se světle žlutou. Nepůsobí tak příliš tvrdě, přitom autoritativně. Znovu zde na první pohled upoutá stranice, která je tmavě hnědé žíhané barvy s výrazně vybroušenými bílými šipkami.

Před proměnou

BDP: Monika a Tomáš

Po proměně

BDP: Monika a Tomáš

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).