Hlavní navigace

Bývalé vedení ČSA požaduje "odchodné" ve výši 120 milionů korun

27. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zachraňující se České aerolinie (ČSA) budou muset možná vyplatit svému bývalému managementu 120 milionů korun. Nárok na peníze uplatňuje předchozí vedení v čele Radomírem Lašákem na základě tzv. program OK-Bonus. Ministerstvo financí se rozhodlo celou záležitost prošetřit.

Plat managementu společnosti ČSA se skládá z roční mzdy, ročního bonusu a právě tzv. OK–Bonusu, který se však zavedl až za působení Radomíra Lašáka. Těsně před koncem volebního období tehdejší vlády Jiřího Paroubka dozorčí rada společnosti bonus odsouhlasila.

Podle vyjádření Bohuslava Sobotky proběhlo schválení manažerských smluv v ČSA obsahujících motivační prvek OK – Bonus bez jeho souhlasu a za jeho zády. Znovu bylo potvrzeno, že Bohuslav Sobotka nedal v této záležitosti orgánům ČSA žádné dispozice, dodal Ondřej Jakob, tiskový mluvčí ministerstva financí.

Pro aerolinky je přitom každá koruna vydaná navíc velice nepříjemná. Jen za prvních šest měsíců roku 2009 se propadly do ztráty takřka 2 miliard korun (1,826 miliard korun) a odborníci počítají s tím, že výsledek za celý rok bude ještě horší. Čtěte více: ČSA potřebují na zimu zajistit hotovost, budou se dál osekávat náklady a také prodávat.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).