Hlavní navigace

Bývalý šéf Škody Soudek čelí bankrotu

19. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bývalému šéfovi plzeňské Škodovky Lubomíru Soudkovi hrozí osobní bankrot. Má údajně více než miliónový dluh vůči své zkrachovalé firmě Skywalker a možná bude muset čelit konkurzu na svůj majetek. Soudek, který měl přezdívku kapitán českého průmyslu, ale považuje návrh konkurzu za neopodstatněný a chce na konkurzního správce firmy Martina Litvana podat žalobu. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes.

Firma Skywalker, ve které byl Soudek společníkem, zkrachovala před třemi lety a Soudek prý firmě dluží 1,2 milionu korun. iDNES.cz to potvrdil Petr Hubínek, který byl ustanoven předběžným správcem Soudkova navrhovaného konkurzu a nyní shromažďuje informace o jeho majetku. O peníze se hlásí údajně ještě tři věřitelé.

Soudek má za sebou několik bankrotů. Vedle Škodovky, v jejímž čele stál sedm let, už zkrachovaly čtyři jeho další firmy včetně Skywalkeru. Dnes podniká ve společnosti Silver Bell a hovoří o tom, že má řadu projektů od stavby tramvajové tratě po cukrovar či opravu větrné elektrárny.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).