Hlavní navigace

Byznys s knihami: Jedním z nejžádanějších titulů jsou knihy o jídle a zdraví

16. 10. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Karel Choc
Za rok vyjde celkově asi patnáct tisíc nových titulů. Deset procent z nich jsou knihy o jídle a zdraví. Co přesně lidé chtějí, prozradil známý knihkupec.

Nejstarším kontinuálně fungujícím knihkupectvím v Česku, jehož začátky sahají až do sedmdesátých let, je knihkupectví Kanzelsberger. Jan Kanzelsberger, syn zakladatele, se v této nejhustší síti knihkupectví v naší zemi stará o ekonomiku. Jako vystudovaný knihkupec a člověk, který knihami žije, ví přesně, co lidé chtějí. 

Sesterský server Vitalia.cz si s Janem Kanzelsbergerem povídal zejména o kuchařkách a publikacích, které pojednávají o jídle a zdraví. V rozhovoru mimo jiné prozradil, jak velké procento ze všech nových knih představují tituly o jídle a zdraví?

Je to zhruba deset procent. Jde tedy o každou desátou prodanou knihu. Je zajímavé, že tento trend se už zhruba dvacet let nemění, a to přesto, že portfolio knih i množství se v průběhu významně lišilo. Za rok vyjde celkově asi patnáct tisíc nových titulů, přičemž denně u nás zapíšeme zhruba padesát nových položek, popisuje Kanzelsberger. 

Jak se kuchařky vyvíjely, jaké druhy kuchařských knih dnes lidi nejvíce kupují a jak ovlivnil prodeje nástup elektronických knih? 

Celý rozhovor si přečtěte na serveru Vitalia.cz v článku Jan Kanzelsberger: Co kuchtí herci, už nikoho nezajímá, dnes lidé vaří podle odborníků

Zavítejte do knihkupectví Kanzelsberger ve fotogalerii. 

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).