Hlavní navigace

Názory k článku Byznys XXL: Pátráte po nové cílovce? Zaměřte se na obézní

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 9. 2012 14:17

  pragerz (neregistrovaný)

  To samozřejmě nevydělá - obézní člověk trpí zvýšeným rizikem zdravotních problémů, problémy s "nepřizpůsobeným" prostředím (úzké židle atd), rozporem mezi obrazem v zrcadle a na obálce časopisu..

  Vlády se snaží zavádět daně z obezity ne proto aby vydělaly, ale aby snížily extrémní náklady které vznikají ve zdravotních systémech..

  Neobézní na tom prodělají také - už jen že doplácejí v ceně zdravotních pojištění případně daní obecně.., rozpočítání ceny v mhd (ne dle váhy - která zvyšuje spotřebu, nýbrž dle počtu osob..) atd..

  Souhlas, prodejen s oblečením xxl není příliš, patrně to skýtá jistý potenciál, ovšem kdyby byl tak veliký byl by dávno využit..Co se týče dietologie a pod, trpí zaplevelením (jak ostatně zmiňujete) trhu kejklíři..

  A abych tomu dodal politické pozadí, doporučuji se připravit na zakázky na vládní úrovni - sněmovna již přetéká a nemyslím intelektem..

 • 1. 10. 2012 11:56

  Taffey (neregistrovaný)

  Je naprosto zcestné tvrzení, že neobézní doplácejí na obézní. Obézní jsou zase psychicky daleko vyrovnanější a nepřipouštějí si tolik stresů. Stres je nejhorší metlou lidstava, to je známá věc, horší, než alkohol a cigarety. Pokud bych připustil, že neobézní na obézní doplácejí, pak bych musel vypíchnout další skupiny lidí. Například ti, co nepijí alkohol, doplácejí na pijáky, nekuřáci na kuřáky. Lidé, kteří nemají dopravní prostředek na ty, co mají, majitelé kotlů na pevná paliva na ty, co topí plynem nebo kteří odebírají teplo dálkově a tak dále. Nehledě na to, že bylo testy prokázáno, že obezita nemusí být vždy na závadu, existuje dokonce klub obézních, kteří dávají jasně najevo, že jsou zdraví jako řípy, což dokládají lékařskými kontrolami všeho možného. Obézní člověk, chodící na výlety pěšky nebo jezdící na kole bývá zdarvější než suchar, ležící u bedny s cigaretami a pivem. Takže nějaká daň z obezity z hlediska většího čerpání zdravotní péče je mimo mísu, alespoň podle mého názoru. Pokud nejde, samozřejmě, o silnou obezitu, že se člověk nehne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).