Hlavní navigace

ČD Cargo: Informace k odvolání představenstva

24. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Výměna představenstva byla podle vedení ČD Cargo nutná. Hlavním důvodem k odvolání byla systematická snaha bývalého vedení ČD Cargo bránit provedení forenzního auditu. Dále zveřejnění jeho výsledků, stejně jako podezřelý tendr na nákup vagónů.

Rozhodl jsem se jít do určitého osobního rizika, protože jsem do minulého týdne, kdy jsem se rozhodl odvolat v rámci mých výlučných pravomocí vedení dceřiné společnosti, vycházel především z indicií. Na základě současných informací vycházejících z auditu však mohu zodpovědně prohlásit, že odvolání představenstva ČD Cargo bylo nezbytné, protože hrozilo pokračování škod a další snížení hodnoty společnosti, uvedl Petr Žaluda, generální ředitel ČD, a.s.

Členové představenstva ČD Cardo byli odvoláni. Rozhodla o tom Valná hromada, a to z důvodu dlouhodobě nedostatečné spolupráce s vlastníkem společnosti při řešení neuspokojivého hospodaření. Zároveň bylo zvoleno nové představenstvo ve složení Petr Žaluda, Michal Nebeský a Milan Matzenauer. Nový generální ředitel společnosti bude vybrán v řádném výběrovém řízení.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).