Hlavní navigace

České dráhy jsou připraveny v případě stávky pražské MHD posílit spoje a přidat tarifní výjimky

10. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Eliminovat dopady případné stávky pražské MHD by částečně mohly České dráhy. Jak zjistil business server Podnikatel.cz, dopravce však zatím nikdo nepožádal, aby navýšil své spoje, které by cestujícím mohly ulehčit pohyb po hlavním městě. České dráhy zatím nikdo oficiálně nepožádal o zajištění posílení dopravy v průběhu případné stávky pražské MHD, uvedla pro server Kateřina Šubová, regionální mluvčí Český drah.

Ta zároveň upřesnila, že České dráhy jsou však připraveny maximálně vyjít vstříc jakékoli oficiální žádosti. V obecné rovině můžeme hovořit o tom, že bychom posílili spoje, přidali tarifní výjimky a mohli bychom zastavit rychlíky, které by cestující mohli využít v rámci cesty po Praze. Neznamená to však, že České dráhy zajistí komplexní dopravu po hlavním městě. Naše možnosti jsou v tomto ohledu pochopitelně omezené, vysvětlila Šubová.

Cestující mohou vlaky využít k cestě po Praze a blízkém okolí díky Pražské integrované dopravě (PID). Tento dopravní systém v sobě zahrnuje společné přepravní a tarifní podmínky. Cestující tak mohou cestovat na jeden jízdní doklad s potřebnými přestupy, a to bez ohledu na zvolený dopravní prostředek a dopravce. Organizátorem PID je Ropid: S ním jsme operativně ve spojení, uzavřela Šubová.

O stávce v pražské MHD se definitivně rozhodne zítra. Pokud se do středeční půlnoci krizový štáb nedohodne s odboráři Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP), nevyjedou autobusy, vlaky pražského metra a ani tramvaje. Další podrobnosti přineseme v zítřejším vydání.

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).