Hlavní navigace

České dráhy zmodernizují dálkové vlaky

29. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vagóny pro dálkovou dopravu Českých drah projdou modernizací. Navíc dostanou klimatizaci, moderní elektronický informační systéma také nové toalety. Na ty se budou moci cestující těšit v 58 vozech 1. a 2. třídy vlaků EuroCity a InterCity. První modernizované vozy by měly být v provozu v zimě 2010/2011. Do modernizace jsou zahrnuty oddílové i velkoprostorové vozy 1. i 2. třídy typů Aee, Apee, Bee a Bpee, které České dráhy nyní využívají ve vlacích EuroCity a InterCity z Prahy do Vídně, do Bratislavy, do Žiliny, do Břeclavi a Brna nebo do Bohumína a mezi Bohumínem a Břeclaví.

Vedle klimatizace a dosazení nových toalet s uzavřeným systémem projde omlazovací kúrou také interiér vozů, který bude nově laděn ve firemních barvách Českých drah. Dosazen bude elektronický audiovizuální informační systém, který bude cestující informovat o trase vlaku a nejbližších zastávkách. Ve vozech 2. třídy budou instalovány elektrické zásuvky 230 V pro napájení drobné elektroniky, popsal rozsah modernizace náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Antonín Blažek. Ten zároveň dodal, že předpokládaná cena modernizace je 900 milionů korun. Financování bude zajištěno zpětným leasingem.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).