Hlavní navigace

Celníci odhalili podvody s palivy za 11 milionů Kč

22. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zajištěné pohonné hmoty v celkové hodnotě 1,8 milionu korun a finanční prostředky ve výši 9 milionů korun, které budou použity k úhradě daňových nedoplatků. Takový je výsledek společné akce daňové a celní správy s názvem TRIANGL, která se zaměřila na přepravu pohonných hmot do ČR. Akce proběhla ve dnech 17. až 19. listopadu 2011 v blízkosti jedenácti bývalých hraničních přechodů s Rakouskem a Německem.

Jedná se o jednu z mnoha akcí, kterou provádíme a budeme provádět, dokud se nepodaří problému s daňovými úniky při obchodování s pohonnými hmotami zamezit. Tyto společné kontrolní akce plní i preventivní funkci, problematičtí obchodníci během nich omezili dovoz pohonných hmot cisternami ze zahraničí na minimum, uvedl při vyhodnocení kontrolní akce Jan Knížek, generální ředitel daňové správy.

Akce TRIANGL se stala letošní již třetí rozsáhlou společnou akcí daňové a celní správy proti daňovým únikům při obchodování s pohonnými hmotami. Na akci se podíleli také příslušníci rakouské finanční policie a celní správy. Boj s daňovými úniky je oblast, kterou státní hranice nezastaví. Stejně tak, jako si rizikové subjekty budují mezinárodní síť, jejímž prostřednictvím obchází daňové zákony, je nutné, aby i daňové správy příslušných zemí spolupracovaly na mezinárodní úrovni, komentoval Andreas Latzke, koordinátor akce TRIANGL z rakouské finanční policie (FinPol).

Podle odhadů Generálního finančního ředitelství ČR dosahuje výše daňových úniku při obchodování s pohonnými hmotami až k osmi miliardám korun ročně.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).