Hlavní navigace

Celníci v šoku. Zabavili podnikateli kvízomaty, za 5 hodin instaloval nové

30. 8. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Celní správa ČR, podle licence: Rights Managed
Kontrola šla najisto, přesto podnikatel bez skrupulí pokračoval v nelegální činnosti a netrápila ho ani zabavená hotovost.

Pražští celníci se nestačili divit. Provedli kontrolu, zabavili provozovateli v pražských Holešovicích devět kvízomatů za téměř milion korun, jenže za 5 hodin už tam bylo dalších sedm nových.

Po pouhých pěti hodinách instaloval provozovatel zbrusu nové a nelegální kvízomaty 

Podnikateli přitom u první kontroly zabavili i hotovost převyšující sto tisíc korun. Ani to ho od provozování nelegálního hazardu neodradilo.

Celníci přišli proto znovu, zabavili i nové kvízomaty a zabavili dalších 105 tisíc korun v hotovosti. Během pár dnů tak provozovatel přišel o necelé dva miliony korun.

Čtěte také: Celníci se během kontrol setkávají s různými triky a fintami provozovatelů heren, které se snaží nelegální hazard zamaskovat a které kontroly ztěžují. 

Celkově tedy v této jedné herně zadrželi během pár dní 16 kvízomatů v hodnotě 1 700 000 korun a celkem 207 220 korun v hotovosti, a dále klíče, žetony, čipové karty a další předměty potřebné k nelegální hře, upřesnila výsledky kontroly mluvčí Celní správy ČR Ivana Kurková.

Ta upřesnila, že celníci objevili v Praze další nelegální hernu. Ta se nacházela v Praze 6 – Bubenči. Zde byl zjištěn nelegální provoz sedmi kvízomatů v úhrnné hodnotě 686 000 korun bez stanovených povolení podle zákona o hazardních hrách, upřesnila Kurková.

Celníci při kontrole zabavili i hotovost z provozování nelegální hry ve výši necelých 70 tisíc korun.

tip do článku - změny v účtárně - říjen 21

Přišli o majetek a navíc jim hrozí vysoká pokuta

Kromě zábavných kvízomatů a hotovosti hrozí provozovatelům nelegálního hazardu podle zákona o hazardních hrách pokuta až do výše 50 milionů korun, propadnutí zadržených přístrojů, hotovosti a dalších předmětů souvisejících s nelegální hrou.

Pražští celníci od začátku loňského roku, kdy převzali dozorovou činnost nad nelegálním hazardem, zlikvidovali na území hlavního města Prahy 73 nelegálních heren a zabavili 537 výherních hracích přístrojů včetně kvízomatů a slevostrojů, 11 stolů pro živé hry, deset rulet, a to vše v celkové hodnotě převyšující půl miliardy korun a zajistili téměř tři a půl milionů korun v hotovosti.

Fotogalerie: Jak probíhala kontrola nelegálního hazardu

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).