Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Cenová válka autobusů? Jančurovi se vrací, co sám zasel od anonym - Jančura se na trhu chová jako žralok a...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 15. 8. 2018 0:38

  bez přezdívky

  Jančura se na trhu chová jako žralok a když se někdo chová podobně, tak brečí. Osobně si myslím, že nebude vůbec škoda když jej konkurence bude drtit, a to nejen v oblasti autobusové dopravy. Zákazník na tom jen vydělá.

 • 15. 8. 2018 1:29

  Petr766 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Vyděláš na tom tak, že na lince, kde se běžně jezdilo okolo 80 - 90 Kč (Jančura vs. menší pomalejší dopravci), po nástupu slušné konkurence v podobě AE se jezdí o pár korun níž, tak Flix kasíruje bez problémů (pokud nemá zrovna dotaci) 150 nebo u řidiče klidně 250. Ceník nikde, ceny různé u různých spojů, protože jednou to pro ně jede ten dopravce, jindy druhý, řidič neumí kolikrát ani česky. Jo na tom cestující vydělají, že tu bude jeden velkem Zelenej nepořádek, kde ani oni sami vlastně neví, jak jim ty autobusy fungují, zákaznický servis naprosto nanic, lžou o zpoždění spojů a něčeho se tam dovolat je prakticky nemožné... a taky jsem si nevšiml, že by např. řidiči RJ vyhulovali cigarety v autobusu při řízení jako ve Flixu viděno opakovaně.

  Flix na jednu stranu pořád dává slevy a podráží jízdné, ovšem pokud člověk potřebuje jet "hned", tak většinou je Flix vždy podstatně dražší než RJ, zneužívají toho, že ne každý má možnost nakupovat přes net nebo aplikaci (a ta jejich funkčnost je kapitola sama pro sebe). RJ má aspoň jasné normální ceníky a nenaúčtuje mi dvě kila příplatek u řidiče.