Hlavní navigace

Ceny pojištění automobilů meziročně klesají

29. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Prodej jednorázového životního pojištění nadále roste, naopak mírně klesá předepsané pojistné u neživotního pojištění, výrazněji především v pojištění motorových vozidel. To jsou průběžné výsledky členů České asociace pojišťoven (ČAP) za 3. čtvrtletí letošního roku.

Celkově stoupl počet smluv v pojištění motorových vozidel o bezmála 2 %, což je důkazem oživování ekonomiky. Na druhé straně se ukazuje pokles objemu předepsaného pojistného. Jednoznačným důvodem poklesu předepsaného pojistného u pojištění motorových vozidel je tlak spotřebitelů na cenu pojistného, respektive vysoké konkurenční prostředí mezi pojistiteli, sděluje Tomáš Síkora, výkonný ředitel ČAP. Dodal, že je otázkou, jak dlouho tento trend vydrží. A to vzhledem k výraznému růstu škodního průběhu v oblasti škod na zdraví a v některých případech i rozšířené nabídce pojistitelů kvalitnějších asistenčních služeb.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).