Hlavní navigace

Ceny ubytování v Česku jsou nejnižší v historii

22. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Západních turistů ubývá, východních přibývá. To je trend, který vloni v turistickém ruchu pokračoval. Ze špičky žebříčku ubyli Britové a Italové. Místo nich obsadili první místa Rusové a méně solventní Poláci. Obrovský zájem o naší zemi mají vzdálení asijští turisté. Jihokorejci a také Číňané. Z asijských turistů však stále jezdí do Česka nejvíce Japonců. Důvod, proč se Japoncům v Praze tolik líbí je podle mluvčího Asociace národních asociací cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) jednoduchý. Japonsko je zemí s častými zemětřeseními. Stavby v minulosti se stavěly stavby ze dřeva, aby v případě pádu nezranily obyvatele. Důsledkem je, že se v Japonsku nedochovala žádná historická centra měst. Japonci jsou Prahou absolutně nadšení, jelikož obdivují nevídaně rozsáhlé dochované středověké kamenné centrum našeho hlavního města.

Naopak západoevropané se často nechtějí vracet na tzv. „druhé návštěvy“. A to ze dvou důvodů, nešvary (kapsáři, taxikáři, směnárny) a turisticky nevyspělé regiony, které tak nenabízí vhodnou další alternativu k Praze. Problém je následně i v solventnosti turistů, kdy Poláci samozřejmě nemohou nahradit Brity či Italy. Ceny ubytování v ČR se tak vloni dostaly na nejnižší ceny v historii, abychom byli vůbec schopni turisty nalákat. Zatímco tedy počet turistů po krizi opět vloni stoupl, tak tržby stagnovaly, mnohdy i klesly, uvádí Tomio Okamura, viceprezident a mluvčí AČCKA.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).