Hlavní navigace

Čerpejte dotaci na vzdělávání svých zaměstnanců

Sdílet

Agentura CzechInvest obnovila příjem registračních žádostí o dotace z programu Školící střediska. Ty mohou podnikatelé zasílat do konce letošního února. Příjem žádostí byl pozastaven v květnu, kdy celková hodnota výrazně přesáhla prostředky určené na tento program. V letošním roce proto bude finanční podpora navýšena.

Agentura CzechInvest už zase přijímá registrační žádosti o dotace programu Školící střediska. Ty je možné zaslat do konce února 2009. Za dva týdny od znovuotevření programu jsme přijali již 19 žádostí o dotaci v souhrnné hodnotě přesahující 167 milionů korun. Považuji to za jasný důkaz ochoty českých podnikatelů přispívat k dalšímu vzdělávání a školení svých zaměstnanců, uvedl Lukáš Vymětal z agentury CzechInvest. Plné žádosti bude možné zasílat do 30. dubna 2009.

Tip-onlineucto

Příjem registračních žádostí byl pozastaven v půli května díky výraznému převisu hodnoty žádostí nad prostředky alokovanými pro tento program. V roce 2009 bude proto tato hranice navýšena na základě zájmu žadatelů. Zvyšování kvalifikace pracovníků je jednou z priorit hospodářské politiky a podmínkou pro přechod od převážně výrobního zaměření české ekonomiky k ekonomice znalostní, k činnostem s vyšší přidanou hodnotou. To Ministerstvo průmyslu a obchodu zohlednilo při rozhodování o znovuzahájení příjmu registračních žádostí do programu Školicí střediska a proto může agentura CzechInvest znovu přijímat žádosti o dotace, dodal Vymětal.

Podporu programu lze využít na výstavbu, pořízení, rekonstrukci či modernizaci prostor určených pro vzdělávání. Lze také investovat do moderního vybavení v podobě školicích pomůcek či vzdělávacích programů. Samostatné vzdělávací aktivity se však na rámec podpory nevztahují.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).