Hlavní navigace

Češi během Velikonoc rádi mlsají a sedí doma za pecí. Komu zvednou tržby?

 Autor: www.isifa.com
Blížící se Velikonoce udělají radost českým obchodníkům. Víme, za co letos utratí Češi nejvíce peněz při svátku jara.
Redakce 27. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Obchodníci se nad křesťanskými svátky mnou ruce. Přinesou jim po Vánocích další tržby, i když ty se konci roku nevyrovnají. Nákupy ale budou probíhat už na konci tohoto týdne, v průběhu Velikonočního pondělí budou Češi sedět doma za pecí.

Češi stráví Velikonoce doma

Online banka Zuno provedla výzkum, z něhož vyplývá, že Češi si Velikonoce budou užívat v pohodlí domova. Velikonoce navíc patří v Česku mezi velmi oblíbené svátky a to i přesto, že už se v současnosti neoslavují jako kdysi.

Ilustrační obrázek
Autor: www.isifa.com

Hitem letošních Velikonoc bude čokoláda.

Podle průzkumu banky plánuje více než polovina Čechů zůstat doma se svou rodinou a trávit čas tradičním způsobem. Zvykem bývá výzdoba domácnosti barevnými vajíčky, čokoládovými zajíčky a mazanci pro koledníky.

Jen 10 % respondentů by raději trávilo tento sváteční čas s přáteli. Ještě méně Čechů, 7 %, se hlásí k možnosti výletu mimo domov – což je nejnovější a velmi populární trend v jiných evropských zemích. Dodejme ještě, že 23 % Čechů neplánuje na svátky nic zvláštního, dodala Karina Ludz z online banky Zuno. 

Hitem letošních Velikonoc bude opět čokoláda

Peněženky ani letos nebudou zahálet. Jejich obsah se vyprázdní především při nákupu cukrářských výrobků, cukrovinek a čokolády. Letos hodně vydělají opět e-shopy. Potvrzují to data z loňského roku, kdy se prodej v kategorii cukrovinek zvýšil o 114 %. Největším hitem jsou bonbony a čokoládu, jejich prodeje loni vzrostly dokonce o 223 %, říká Michaela Papežová z obchodního portálu Aukro.cz. 

Kromě stálic jako je  čokoláda jsou tahákem letošních Velikonoc hotové výrobky jako medovníky, dorty, velikonoční perníčky nebo velikonoční beránci.

Dalším zbožím, o které je před Velikonoci zájem větší než v jiných obdobích roku, jsou tématické ozdoby. I když se sváteční ozdoby prodávají nejvíce před Vánoci, velikonoční dekorace a ozdoby spojené s příchodem jara se také před Velikonoci vyhledávají více než trojnásobně, uzavřela Papežová.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).