Hlavní navigace

Češi nevěří ve svoji pozitivní budoucnost

3. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Češi ztrácejí důvěru ve svou ekonomickou budoucnost. Současnou ekonomickou situaci v zemi hodnotí jako dobrou pouze 26 % respodentů a jejich počet stále klesá. Vyplývá to z nového mezinárodního průzkumu agentury Reuters a společnosti Ipsos Tambor. Ten byl realizován celkem v 23 zemích a sledoval názory světové populace na ekonomickou prosperitu jejich zemí a jejich důvěru ve vlastní budoucnost.

Ve světě je oproti Česku pozitivnější nálada. Vnímání ekonomické krize obyvateli vybraných zemí se začíná snižovat. Nejlépe byla ekonomická situace hodnocena populací v Indii (82%), Austrálii (81%), Číně (78%), Brazílii (72%), Kanadě (60%) a Švédsku (58%). Naopak nejhůře je situace vnímaná ve Spojených státech (20%), Velké Británii (14%), Francii (14%), Španělsku (10%), Japonsku 8% a Maďarsku (7%). V Česku došlo k poklesu vnímání vývoje ekonomiky, a to o 3 procentní body. Názory české veřejnosti, která příliš nevěří ve svoji pozitivní budoucnost, plně reflektují nestabilitu politické a ekonomické situace v ČR, komentuje výsledky Tatiana Wartuschová, Account Director, Ipsos Public Affairs ze společnosti Ipsos Tambor.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).