Hlavní navigace

Češi stále častěji odlétají na zimu za sluníčkem do teplých krajů

1. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V pátek začala prvním charterovým letem z Čech do vzdálené exotiky letošní sezona zájezdů do teplých krajin. V uplynulé sezoně vzrostl zájem o tyto destinace v zimním období o 30 %. Stále častěji jsou také poptávány luxusnější místa business class i za cenu několikatisícového příplatku.

V pátek se uskutečnil první charterový let z Čech do teplých krajin a začala tak letošní sezona zájezdů za vzdálenou exotikou. Ty jsou každoročně nabízeny cestovními kancelářemi v období od listopadu do března. V minulé sezoně tak vycestovalo za lepším počasím 100 tisíc českých turistů, z toho 55 tisíc z nich charterovými lety. V meziročním srovnání jde o 30% nárůst těchto letů, informuje Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). Na vzrůstající poptávku má podle jejího mluvčího Tomio Okamury vliv rostoucí životní úroveň Čechů a tím i zvyšující se příjmy českých rodin.

Nejoblíbenější destinací je Kuba, na dalších pomyslných žebříčcích se umisťují Spojené arabské emiráty a Thajsko. Zájem ale stoupá také o několikadenní dovolené strávené na lodi plující po Karibiku. O vyšší životní úrovni hovoří i fakt, že se Češi stále častěji zajímají i o lety v tzv. business class, která zajišťuje cestujícímu větší pohodlí a servis za příplatek, který se pohybuje v rozmezí 12 – 15 tisíci korun. Tato místo jsou poslední dobou dle AČCKA vyprodaná jako první.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).