Hlavní navigace

Češi se obávají ztráty zaměstnání. Začínají se pojišťovat

8. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Průzkum ukázal, že Češi se kromě strachu o své zdraví nejvíce bojí ztráty zaměstnání. Polovina dotázaných by byla po propuštění schopna hradit své finanční závazky maximálně tři měsíce. Začínají se proto pojišťovat.

Finanční krize, která přináší hospodářské problémy, znamená i propouštění v rámci úsporných opatření. Právě toho se většina Čechů, hned po úmrtí a těžké nemoci, bojí nejvíce. Nejméně je naopak děsí myšlenka rozvodu nebo stěhování, jak vyplývá z průzkumu, který realizovala agentura STEM/MARK. Čtvrtina dotázaných uvedla, že by měla problém udržet svůj denní standard déle než měsíc a další čtvrtina by byla schopna bez zaměstnání s vlastními prostředky vyjít po čtvrt roku. Pouze necelých dvacet procent respondentů by své úspory mohlo rozpouštět celých šest měsíců a stejně velká skupina pak ještě déle než půl roku. Další události, ze kterých mají Češi největší obavy se týkají vážné události ohledně některého člena rodiny, účasti na dopravní nehodě a změny pracovního postavení.

Situace ve světě obavy ze ztráty zaměstnání momentálně uklidnit nemůže, proto se stále více Čechů začíná v posledních měsících pojišťovat pro případ ztráty zaměstnání nebo pracovní neschopnosti. Zaznamenáváme zvýšený nárůst o speciální připojištění k platebním kartám. Největší zájem je o pojistku, která zaručuje pojistné plnění ve výši pět tisíc korun měsíčně, a to až po dobu dvanácti měsíců a vztahuje se na všechny platby dotýkající se rodinného rozpočtu, jejichž nesplácení by v případě ztráty zaměstnání nebo pracovní neschopnosti mohlo finanční stabilitu domácnosti ohrozit, řekla Zuzana Radimská, manažerka pojišťovacích produktů společnosti Citibank.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).