Hlavní navigace

Češi se ohledně charity zrovna "nepřetrhnou"

29. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Takřka dvě třetiny Čechů přispívají ročně na charitu do pětiset korun. Čtvrtina Čechů se pak domnívá, že příspěvky na dobročinné účely jsou jen pro ty, kteří mají peněž nazbyt. Podle desetiny lidí jde dokonce o zbytečné vyhazování peněz. Vyplývá to z nedávného průzkumu ČSOB, kterého se zúčastnilo 961 respondentů starších 15 let.

Ukázalo se, že Češi nevnímají podporu charitativních projektů jako samozřejmou součást svého života, jak je tomu v západním světě, ale jako otázku náhody, říká Ondřej Škorpil, ředitel Kanceláře představenstva ČSOB, a dodává: Třetina z nich přispívá prostřednictvím náhodných dobročinných sbírek na ulici, čtvrtina prostřednictvím DMS. Jen jedno procento Čechů má na nějakou charitativní sbírku založen trvalý platební příkaz.

Průzkum dále ukázal, že nejčastěji Češi přispívají na postižené živelnou katastrofou (87,3 %), na handicapované (53,6 %) a děti (52,1 %). Nejméně podpory naopak směřují seniorům (9,6 %), azylovým domům (5,1 %) a na vzdělávání (2,8 %). Většinou lidé také přispívají na projekty na území České republiky. Přesto čtvrtina Čechů podporuje i nadace a projekty, které se zabývají pomocí lidem především ve třetím světě (výstavba škol a nemocnic, adopce na dálku aj.). Čtěte také: Co všechno může firma dobrovolnictvím získat a co ztratit?

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).