Hlavní navigace

Češi stále více podnikají v Tunisku

15. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zboží a služby prodané za víc než miliardu korun a nárůst exportu o víc než 50 procent. Tak to je výsledek českých podnikatelů za prvních osm měsíců letošního roku v Tunisku. Českým firmám v Tunisku rostly obchody i v minulém roce, kdy vývoz do celé řady jiných zemí spíš klesal. Tunisko je proto mimořádně perspektivní. Jsem přesvědčen o tom, že možnosti pro ještě hlubší obchodní spolupráci nejsou ani zdaleka vyčerpané, uvedl ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.

České výrobky jsou v Tunisku velmi žádané. Za zajímavé oblasti spolupráce označil náměstek ministra pro zahraniční obchod Milan Hovorka vodní hospodářství, zejména výrobu, přepravu a úpravu pitné vody pro městské aglomerace. Dále čistící stanice, výstavbu zavlažovacích systémů nebo budování silniční a železniční infrastruktury. Zmínil i významné zakázky na výstavbu bytů, společenských budov nebo přestavbu přístavů v Tunisku, které české firmy v nedávné době získaly.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).