Hlavní navigace

Názor k článku Česká pošta by si zasloužila tvrdou ruku a pořádný průvan od Patrik Chrz - ...ono stačí si jen vybrat správný druh zásilky....

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 9. 2008 8:41

  Patrik Chrz
  ...ono stačí si jen vybrat správný druh zásilky. Pracoval jsem ve velkoobchodě s hodinkami a tak jsme využívali téměř výhradně cenné psaní a cenný balík. Téměř vždy byla zásilka přepravena do druhého dne.
  Dvoukilový balík, pojištěný na 30 000 Kč stojí 63 Kč (služba "Cenný balík, případě cenné psaní - to je ještě levnější. Výsledek je stejný komfort jako u služby "Obchodní balík", jen levněji). Na rozdíl od ostatních služeb, se kterými jsme měli ve firmě zkušenosti, nedělá pošta problémy s výplatou náhrad v případě ztrát, nemusí se dokládat žádné faktury, nesnaží se "zkrouhnout" náhrady na minimum. No ale když chce někdo ušetřit 12 Kč a pošle balík nepojištěný (místo na 30 000 Kč), tak jednak trvá doručení místo jednoho dne týden (balík jde pak v jiném režimu) a jednak v případě ztráty dostane kulový.
  Naopak s ostatními firmami jsme měli velmi nepřijemné zkušenosti:
  PPL - celý soubor zásilek poslaných před Vánocemi ztratili a našli až po Novém roce, vánoční trh byl tak v ....
  UPS - neschopní celní deklaranti. Zásilku dostanou za 1-2 dny ze Švýcarska do ČR, ale týden jim trvá proclení; to, co náš speditér na Ruzyni zvládl za dopoledne, oni řešili týden! A bohužel ne jednou, raději jsme se s nima rozloučili.
  FedEx - jediná služba, kde nám vykradli zásilky

  ....
  a podobné zkušenosti mám i ze soukromí (nakupuji zboží na eBay)
  Hermes - několikrát se stalo, že zásilka se vrátila s informací "adresa neexistuje"
  DHL-PPL (v Německu svěřeno DHL, ta to na našem území svěřila PPL) - když jsem po měsíci od zaplacení začal sboží shánět, zjistil jsem, že je ve skladu v Uhříněvsi - samozřejmě žádné info nebo oznámení se nekonalo :(
  Takže i na zahraniční zásilky raději poštu, ty nechají aspoň oznámení.

  Navíc ceny České pošty aspoň ve vnitrostátním styku jsou zatím bezkonkurenční, u toho mezinárodního jim začínají ostatní firmy konkurovat, ale až u větších zásilek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).