Hlavní navigace

Česká pošta mění otevírací dobu. Na více jak 1200 poboček musíte vyrazit jindy

1. 10. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Od začátku září se změna dotkla téměř 300 poboček, od října se otevírací doba mění na dalších více než 1200 pobočkách České pošty.

Česká pošta tak reaguje na zkušenosti z koronavirové krize, kdy bylo potřeba upravovat otevírací hodiny pro veřejnost s ohledem na zajištění poštovních služeb pro klienty a zároveň v návaznosti na přijatá hygienická opatření. Další důvody jsou jednak proklientské a jednak ekonomické.

Změny mají přinést lepší služby

Jak uvádí Česká pošta, opatření umožní lepší využití volných kapacit na pobočkách pošt. Postupně během krátké doby bude na dotčených poštách otevřeno větší množství přepážek, a to po celou otevírací dobu, opatřením se vytvoří dostatečné personální kapacity k vykrytí absencí pracovníků z ostatních pošt, dojde k další podpoře expresního výdeje balíků, navýší se personální objemy k zajištění telefonické komunikace s klienty.

Klienti budou moci některé dny v týdnu navštívit od 8 hodin a některé dny v týdnu do 18 hodin všechny pobočky, kterých se změna dotkne. K úpravě hodin pro veřejnost došlo na celkem 265 poštách již od 1. září. 

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).