Hlavní navigace

České banky jsou rozhodně ve výborné kondici, Česká spořitelna navýšila zisk o 30 %

27. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Další česká banka ohlásila rekordní nárůst zisků. Česká spořitelna navýšila v roce 2008 svůj čistý zisk o 30 % na pomalu 16 miliard korun. Údaje vycházejí podle mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví. V roce 2007 banka vydělala „pouhých” 12 a půl miliard korun.

Vysoce růstová čísla jsou o to významnější v době, kdy světové ekonomiky sklouzávají do recese a na finančních trzích panuje nedůvěra. Pro nás jsou především potvrzením, že tak často vytýkaný konzervativní přístup České spořitelny byl správnou cestou, uvedl Gernot Mittendorfer, generální ředitel a předseda představenstva České spořitelny.

Na pozitivním výsledku se podílel provozní zisk, který meziročně vzrostl o necelých 30 % na 23 miliard korun a také čistý zisk z prodeje Pojišťovny České spořitelny v objemu více než 4 miliard korun po zdanění, který byl schválen v březnu 2008 a zakončen v září 2008. Opačným směrem působila situace na finančních trzích, která se promítla v přecenění finančních aktiv směrem dolů ve výši více než 4 miliard korun.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).