Hlavní navigace

Česká spořitelna poskytuje zvýhodněné úvěry a odklad splátek až o 6 měsíců

30. 3. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Česká spořitelna nabízí svým klientům pomoc: kromě nabídky odkladu splátek a úvěrů se zárukou pokračuje také ve standardním úvěrování a financování.

Banka nabídne všem firemním klientům také možnost okamžitého čerpání státem garantovaných úvěrů v rámci programu COVID II.

O odklad splátek je velký zájem

Česká spořitelna zpracovala od 20. března více než 20 tisíc žádostí o odklad splátek úvěrů individuálních i firemních klientů, kteří byli postiženi pandemií. O odložení splátek dosud požádalo 18 600 individuálních a 1 700 firemních klientů a 56 % tvořily žádosti o odklad spotřebitelských úvěrů, 35 % žádosti o odklad hypotečních úvěrů a zbývajících 9 % tvořily žádosti o odklad firemních úvěrů.

Individuální klienti, jejichž schopnost splácet byla ohrožena pandemií, mohou nyní u České spořitelny online požádat o odklad splátek až o 6 měsíců. Podobně také firemní klienti, podnikatelé a OSVČ mohou žádat až o 6 měsíční odklad splátek úvěru, aniž by po dobu odkladu byl snížen jejich rating. Konkrétní podmínky odkladu odpovídají situaci a potřebám firmy a jsou sjednávány na zcela individuální bázi. 

Firemní klienti, kteří už o odklad splátek z důvodu postižení pandemií zažádali, byli především z řad malých firem a OSVČ a dominovaly zde obory pohostinství, pronájem nemovitostí, obchodní činnost, automobilová doprava a servis.

O odkladu splátek jsme informovali v článku Také klienti České spořitelny si mohou odložit splátky úvěrů

Chci všechny naše klienty ujistit, že Česká spořitelna bude pokračovat ve standardním úvěrování a financování, protože jsme si vědomi, že zajištění financování všech klientů je klíčovou podmínkou jak pro přežití firem, tak pro udržení desítek tisíc pracovních míst v celé České republice, dodává Tomáš Salomon, předseda představenstva České spořitelny.

Sjednat si můžete i úvěry se zárukou

V průběhu dubna začne Česká spořitelna poskytovat zvýhodněné úvěry se státní zárukou. A to v rámci programu COVID II, který připravuje Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR (MPO). 

Psali jsme o něm v článcích Pomoc je tady: Podnikatelé mohou podávat žádosti do programu Úvěr COVID a Na podporu podnikatelů v rámci programu Úvěr COVID II půjde dalších 5 miliard.

Díky tomuto programu získají malé a střední firmy zvýhodněný úvěr se zárukou k provoznímu financování. Tento úvěr bude možné poskytnout až na 3 roky ve výši od 10 tisíc do 15 milionů korun. Primárně tyto peníze půjde využít na úhradu mzdových nákladů, nájmu, energií, dodavatelsko-odběratelských faktur, materiálu či zásob.

Poskytovaná záruka ze strany ČMZRB bude krýt 80 % komerčního úvěru a podnikatelé budou moci zároveň čerpat finanční příspěvek až jeden milion korun na úhradu úroků. Předpokládaná doba ručení bude tři roky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).