Hlavní navigace

Česká spořitelna výrazně navýšila čistý zisk

30. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České spořitelně (ČS) se daří. Podle zveřejněných informací její čistý zisk v 1.-3. čtvrtletí roku 2008 vzrostl na 14,08 miliard korun. Meziročně se tak zvýšil o 73 %. Na takto příznivém vývoji se významně odrazil prodej Pojišťovny ČS. Bez započteného prodeje vzrostl zisk o 21 %.

Česká spořitelna si za poslední tři čtvrtletí připsala nárůst čistého zisku na 14,08 miliard korun. Meziročně tedy vzrostl o 73 %. Na tak výrazném nárůstu se odrazil strategický prodej Pojišťovny ČS společnosti Vienna Insurance Group. Bez započteného prodeje činil nárůst čistého zisku 21 %. Zisk ve stejném období minulého roku činil 8,12 miliard korun.

Na výsledku se podílelo několik veličin. První z nich je výše provozního zisku, který meziročně vrostl o 32,3 % na 16,6 miliard. K tomuto ukazateli se v pozitivním směru přidal již zmíněný prodej Pojišťovny ČS. Tato transakce přinesla jednorázový výnos ve výši 4,26 mld. Opačným způsobem se promítla globální finanční krize prostřednictvím záporného výsledku přecenění aktiv 0,75 mld. korun.

I přes stávající překotný vývoj na finančních trzích dosahujeme vynikajících a udržitelných obchodních výsledků. Stabilní výnosy a růst máme díky vyvážené a obezřetné obchodní politice, která důsledně zohledňuje zákonitosti trhu a zájmy všech klíčových skupin: klientů, akcionářů, zaměstnanců a společnosti, v níž působíme, uvedl Gernot Mittendorfer, generální ředitel a předseda představenstva České spořitelny.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).