Hlavní navigace

České Budějovice přiblíží k Praze další kilometry dálnice

4. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podnikatelé mířící z jihu Čech do Prahy se mohou těšit na další část dálničního tělesa. 2. října 2008 bude zahájena stavba dalších 27 kilometrů dálnice D3 spojující České Budějovice s Prahou. Stavební práce na úseku mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí mají být hotovy do tří let.

Investorem stavby je Ředitelství dálnic a silnic ČR, hlavním dodavatelem je sdružení stavebníků v čele s firmou Strabag.

Náklady na postavení úseku mají dosáhnout 10 miliard korun. V letošním roce se začne pracovat pouze na některých místech, stavební práce se mají do plných obrátek dostat až v roce 2009.

V současné době je v provozu úsek dálnice D3 mezi Táborem a Meznem v délce asi 16 kilometrů. Celková délka dálnice D3 má přesáhnout 170 km – z Prahy až na hranice s Rakouskem. K jejímu vybudování mají pomoci i peníze ze soukromých zdrojů. Čtěte více: Zvětšuje se význam soukromého sektoru pro veřejné služby Ministerstvo dopravy již projekt PPP připravuje.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).