Hlavní navigace

České dráhy nakoupí 46 nových moderních vlaků

15. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České dráhy nakoupí 46 vlakových souprav pro regionální dopravu. 15 zcela nových vlaků bude elektrických a 31 motorových. Na financování projektu v celkovém objemu 5 miliard Kč se bude podílet také Evropská unie prostřednictvím Regionálních operačních programů. Cestující se na nové vlaky mohou těšit do tří let.

Nové elektrické i motorové jednotky budou částečně nízkopodlažní. Všem cestujícím tak umožní snadný nástup a výstup. Změnu proti současným soupravám, kdy musí cestující zdolávat strmé schody, ocení především senioři nebo maminky s kočárky a malými dětmi. I samotné ovládání dveří bude velmi jednoduché tlačítky, informuje Antonín Blažek, náměstek generálního ředitele pro osobní dopravu. Dodává, že dveře vlaků budou za jízdy blokované, což zvýší bezpečnost cestujících. Cestující jistě přivítají i moderní design s pohodlnými sedačkami a v létě klimatizaci. Informace o průběhu cesty a zastávkách získají díky modernímu audiovizuálnímu informačnímu systému. Pro jízdní kola a objemná zavazadla bude vyčleněný zvláštní prostor.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).