Hlavní navigace

České firmy se mohou podílet na vzniku evropského centra v Indii

28. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České firmy se mohou podílet na otevření Evropského podnikatelského a technologického centra v indickém Dillí. Evropská komise (EK) v Dillí vypsala grant na založení a provozování tohoto centra, o jehož získání mohou usilovat zájemci z členských států Evropské unie.

Finanční částka grantu je 6,6 milionů eur, což představuje 80 procent z rozpočtu projektu, zbylých 20 procent bude kryto vítězným subjektem. Návrhy projektu je možné podat do 30. května 2008.

Cílem EBTC má být především propagace ekonomických a vědecko-technologických zájmům EU v Indii, pomoc při vstupu na indický trh a také snaha o větší propojení mezi veřejným a podnikatelským sektorem. Hlavními partnery a zároveň klienty pro centrum by měly být hospodářské komory, oborové asociace a jednotlivé podniky z členských zemí EU. Centrum bude fungovat jednak jako informační zdroj o indickém trhu, organizátor seminářů, konzultací a dalších akcí propagujících obchod a technologie EU v Indii, mimo jiné také EU-India Business Summitu, uvádí české velvyslanectví v Dillí.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).