Hlavní navigace

HN: České firmy žádají euro, jinak budou propouštět

15. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České firmy propadají pesimismu. Vyplývá to z výsledku ankety, kterou mezi svými členy uskutečnil Svaz průmyslu a dopravy ČR u příležitosti strojírenského veletrhu v Brně. Své výsledky představí tento týden i automobilka Škoda. Mluvčí společnosti Jan Černý naznačil, že vývoj na světových trzích již Škoda pociťuje také. Informují o tom Hospodářské noviny.

Jak píše deník, starosti nemá pouze Škoda. Skoro polovina firem plánuje omezení investic a třetina dokonce zvažuje snížení výroby. Čtvrtina podniků navíc plánuje propouštění. Podle podnikatelů mohou za všechno výkyvy české koruny. Většina firem proto vidí řešení v přijetí eura. To by mělo pomoci „k lepším ekonomickým výsledkům”. Doplňují Hospodářské noviny.

PR: Euro nebude dříve než v roce 2013

Česko by mohlo vstoupit do eurozóny nejdříve v roce 2013. Připustil to včera v České televizi koordinátor příprav zavedení eura v ČR Oldřich Dědek. Informuje o tom Právo. Pokud by vláda měla zájem vstoupit do eurozóny od začátku roku 2012, musela by nyní na podzim rozhodnout, že ČR od příštího roku vstoupí do kurzového mechanismu, dodal Dědek.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).