Hlavní navigace

České lázně lámou rekordy v návštěvnosti

17. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vloni se v českých lázních ubytovalo nejvíce hostů v historii. Navštívilo je 678 tisíc hostů, z toho 317 tisíc cizinců a 359 tisíc Čechů. Největší návštěvnost zaznamenal Karlovarský kraj, následuje Zlínský kraj a Olomoucký kraj. Nejvíce lázeňských turistů dorazilo z Německa a Ruska. Vyplynulo to z analýzy nejnovějších údajů České statistického úřadu.

České lázeňství ještě zdaleka nevyčerpalo svůj potenciál. Lázeňská zařízení se orientují především na léčebné lázeňství, tedy na 5% nemocné populace. Ovšem potenciál relaxačního lázeňství, tj. pobytů pro 95 % „zdravé“ populace není tak zdaleka vyčerpán. A právě v případě relaxačních lázeňských pobytů pro většinovou zdravou populaci nám v České republice již dříve „ujel vlak“ a tak desetitisíce českých turistů směřují za těmito pobyty do zahraničí. Především na Slovensko a do Maďarska, kde se na tyto pobyty správně a včas zaměřili, míní Tomio Okamura, viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Dodává, že je třeba ještě více rozšířit nabídku českých lázní směrem ke zdravé populaci, nabídnout nejen léčebné, ale také relaxační pobyty, aby bylo možné oslovit co nejširší spektrum klientů.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).