Hlavní navigace

České podnikatelské prostředí je na 75. místě

10. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V každoročním průzkumu pod názvem Doing Business 2009, který pořádá Světová banka, si Česká republika pohoršila o deset míst oproti minulému roku. V letošním roce skončila na 75. místě. Hospodářská komora České republiky je přesvědčena a zdůrazňuje, že v nedávné době udělala Česká republika několik vstřícných kroků ke zlepšení podnikatelského prostředí, které pravděpodobně zpráva Světové banky nestačila zohlednit. A to i vzhledem k tomu, že výsledky těchto kroků nejsou ještě objektivně známy a jen čas ukáže, zda byly správné, říká prezident Hospodářské komory ČR Petr Kužel.

Podnikatelské prostředí se v České republice v tomto roce výrazně zlepšilo. Od 1. července vešel v platnost novelizovaný zákon o živnostenském podnikání, který snížil administrativu pro podnikatele. Čtěte více: Nový živnostenský zákon: Za podnikání „načerno“ až milionová pokuta. Čtěte více: Nový živnostenský zákon už zítra, většina podnikatelů ho vítá.

Změna podnikatelského prostředí se očekávala větší. Již nyní se dá ale říci, že první provedené kroky (reforma veřejných financí) jsou základem k opravdové daňové reformě v podobě Reformy daňového systému, která se chystá na rok 2010. Hlavními body nové daňové reformy mají být: sjednocení daňové a celní správy, snížení daňových sazeb a zásadní rozšíření daňového základu, informuje Hospodářská komora ČR.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).