Hlavní navigace

České podniky mají reprezentanta pro arabské trhy

25. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česko arabská podnikatelská rada je otevřená pro další podniky a jejím hlavním cílem je sdružovat české firmy se společným obchodním a podnikatelským zájem na arabských trzích, řekl Jiří F. Grund, nový předseda Česko-arabské podnikatelské rady, která vznikla při Hospodářské komoře České republiky. Rada chce českým firmám pomoci při pronikání na arabské trhy. Bude vyhledávat kontakty, poskytovat různé podpůrné služby a reprezentovat podnikatele v arabských zemích.

Česko-arabská podnikatelská rada má podporu Rady arabských velvyslanců v Praze a Všeobecné unie arabských obchodních komor, jakožto nejvyšších orgánu arabských obchodních komor, stejně tak jako i ministerstva průmyslu, ministerstva zahraničních věcí a zastupitelských úřadů ČR v arabských zemích, informovala Hospodářská komora ČR.

Mezi 28 zakládajícími členy jsou například Lázně Luhačovice (arabská klientela české lázně vyhledává), ČSOB nebo firma Linet, úspěšný výrobce zdravotnické techniky. Vedle Hospodářské komory ČR se na založení rady podílel také Svaz obchodu a dopravy České republiky.

Aktuálně je premiér Mirek Topolánek na pracovní cestě ve Spojených arabských emirátech a Jemenu, kde se také snaží navazovat na někdejší obchodní tradici mezi Českem a arabským světem. Pokud by měla účast premiéra či prezidenta ve Spojených arabských emirátech otevřít dveře pro rozvoj obchodu, pak je to naše povinnost. Obě země jsou liberální a otevřené, tedy předurčené ke spolupráci, řekl podle vládního internetového portálu Topolánek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).